کد خبر: ۴۶۸۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳

فرمانده ناجا از پیش بینی سفر بیش از دو میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور در ایام اربعین به عراق خبر داد.

به گزارش شفاف، فرمانده ناجا از پیش بینی سفر بیش از دو میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور در ایام اربعین به عراق خبر داد.

سردار حسین اشتری صبح امروز در ارتباط برخط با تعدادی از شهروندان ایلام، خراسان رضوی و ... که در مرکز نظارت همگانی 197 انجام شد، گفت: امسال هم راهپیمایی اربعین را در پیش داریم و استان ایلام نیز جزو استان‌هایی است که بخش زیادی از ترددهای زمینی طی دو دهه اخیر از آن انجام می شود و ما در این مدت شاهد فداکاری و مهمان نوازی مردم خوب ایلام بوده ایم.

وی با بیان اینکه امیدوارم امسال هم با کمک مردم ایلام بتوانیم برنامه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را مدیریت کنیم، اظهار کرد: خوشبختانه برخی از زیر ساخت‌ها در استان ایلام از سوی مسئولان مربوطه در حال احداث است که بخشی از کار نیز بر عهده ناجا است که خوشبختانه تاکنون به 80 درصد تهعدات خود عمل کرده ایم و مابقی تا مراسم اربعین انجام خواهد شد.

وی از پیش بینی سفر بیش از دو میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور در ایام اربعین به عراق خبر داد و گفت: در صورت بازگشایی مرز خسروی در استان کرمانشاه، تردد زائران علاوه بر مرزهای مهران، چذابه و شلمچه در استان ایلام و خوزستان از این استان نیز انجام خواهد شد.

اشتری با اشاره به اقدامات انجام شده در استان ایلام گفت: در این استان تقویت نیروها به ویژه در مرز، تقویت راه‌ها و معیشت کارکنان ناجا را در دستور کار قرار داده ایم و و در زمینه تقویت راه‌ها، اقدام به شناسایی نقاط حادثه خیز کردیم و به مسئولان ذی‌ربط نیز اطلاع دادیم اما بخش زیادی از این نقاط هنوز اصلاح نشده است.

وی با بیان اینکه در استان ایلام باید یک کار مضاعفی انجام شود، گفت: در این استان به دلیل عقب افتادگی که وجود دارد از چند سال گذشته کار هایی شروع شده اما همچنان لازم است اقداماتی انجام شود، چراکه با توجه به تردد زائران از مرز مهران و استان ایلام باید این استان به امکانات و زیرساخت های لازم مجهز شوند.
به گفته رییس پلیس کشور امروز جاده های استان ایلام مجهز به دوربین شده اند و این استان در در اولویت ناجا در مسائل پشتیبانی و تقویت تجهیزات قرار دارد.

اشتری درباره فعالیت بازارچه‌های مرزی نیز گفت: بازارچه‌های مرزی طبق قوانین و مقررات موجود حتما باید به کار خود ادامه دهند و منبع درآمدی برای مردم باشند.

اشتری با اشاره به وصعیت معیشتی کارکنان ناجا نیز گفت: باتوجه به حجم و وسعت ماموریت‌های ناجا ما امروز شرمنده کارکنان و خانواده‌های آن‌ها هستیم، در این خصوص برنامه‌هایی تهیه شده که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.
فرمانده ناجا ادامه داد: نمی‌گذاریم کسی به همکاران ما هتک حرمت کند و اگر فردی حین ماموریت به ماموران ما هتاکی کند به شدت با آن برخورد خواهیم کرد تا ماموران ما هوشمندانه به کار خود ادامه دهند، کمااینکه درمورد اخیر دیدید که با آن راننده در جاده شیراز چه برخوردی شد.

اشتری همچنین در ارتباط ویدیویی برخط با شهروندان مشهدی نیز گفت: شهر مشهد به لحاظ قرارگرفتن بارگاه امام رضا علیه السلام یکی از پر ترددترین شهرهای کشور است و سالانه میلیون‌ها نفر به این شهر سفر می کند که در همین راستا نیز باید برای تسهیل در تردد زائران برنامه ریزی صورت بگیرد.

وی افزود: به دلیل حضور زائران امام رضا (ع) در مشهد چه در گذشته و چه در امروز نگاه ویژه‌ای به شهر مشهد از سوی ناجا وجود دارد و خوشبختانه با کارهای صورت گرفته، امروز در جاده‌های منتهی به شهر مشهد هیچ‌گونه مشکلی نداریم و جاده‌های منتهی به مشهد امروز مجهز به دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفند و یکی از اولویت‌های ما تجهیز پلیس راهور مشهد است.

وی به معضل حاشیه‌نشینی در شهر مشهد هم اشاره کردو گفت: موضوع حاشیه‌نشینی یکی از مهمترین اولویت‌های ناجا است، پارسال بازدیدهای مکرری از حاشیه شهر مشهد از سوی ناجا انجام شد و تعداد کلانتری‌ها در این مناطق نیز افزایش یافت.

همچنین پایگاه های موقت و گشت‌های بیشتری در حاشیه شهر مشهد در نظر گرفته شده است که خوشبختانه شاهد آن هستیم که امروز ناهنجاری در حاشیه مشهد نسبت به چند سال گذشته کمتر شده و خوشبختانه مشکلات حاشیه‌نشینی در شهر مشهد کمتر شده است و امیدواریم با اقدامات و همکاری استاندار، مردم، مسؤولان و همکاران ما در پلیس شرایط بهتری ایجاد شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: