کد خبر: ۴۶۹۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی کشور طی هفته آینده، با اشاره به بارندگی در شمال و شمال غرب کشور، از خنک شدن دمای غالب مناطق کشور از دوشنبه هفته آینده (۲۶ شهریور) خبر داد.

به گزارش شفاف، مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی کشور طی هفته آینده، با اشاره به بارندگی در شمال و شمال غرب کشور، از خنک شدن دمای غالب مناطق کشور از دوشنبه هفته آینده (۲۶ شهریور) خبر داد.

مسعود حقیقت اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، در هفته جاری تا دوشنبه هفته آینده(۲۶ شهریور) انتظار بارش قابل توجهی را در کشور نداریم اما از دوشنبه آینده، بارش قابل توجهی را در شمال و شمال غرب کشور به ویژه اردبیل، گیلان و قسمت‌هایی از مازندران خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در هفته جاری شرایط دمایی با وضعیت نرمال برقرار خواهد بود اما از دوشنبه هفته بعد، در بیشتر مناطق کشور دمای هوا نسبت با میانگین بلندمدت کشور تا چند درجه کمتر خواهد شد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی که مسئولیت اداره هواشناسی کشاورزی را نیز بر عهده دارد، با توجه به کاهش دما و بارش باران در هفته آینده توصیه‌ای برای کشاورزان شمال غرب کشور ارائه کرد و گفت: کلزاکاران استان‌های سردسیر در شمال غرب کشور، نهایتا تا اواخر شهریور وقت کاشت کلزا دارند چراکه بعد از این بازه زمانی، کاشت کلزا در این مناطق با مشکل مواجه خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: