کد خبر: ۴۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۱

آخرین مجموعه تلویزیونی که خانم ودادیان در آن بازی کرده نیز سریال "بی‌گناهان" به کارگردانی احمد امینی بوده است.

شبکه ایران: مهری ودادیان مادر مهربان تلویزیون ایران و بازیگر قدیمی تئاتر و سینما، پس از هفته‌ها بستری شدن به دلیل عفونت ریوی در بیمارستان سجاد درگذشت.

یکی از پرسنل بیمارستان سجاد در پی تماس خبرنگار شبکه ایران با این بیمارستان و با ارائه جزئیات بیشتر در خصوص درگذشت این هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: ودادیان به دلیل عفونت شدید ریه، بالا‌بودن قند خون و بیمارس کلیوی در حالت کما به بیمارستان منتقل شدند که متاسفانه پس از چند روز و به‌رغم تلاش‌های پزشکان ساعت 19 روز گذشته درگذشت.

مهری ودادیان از بازیگران قدیمی تلویزیون، تئاتر و سینما مدت‌هاست که به علت بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون در بستر بیماری بود و از اواخر دی به علت شدت یافتن ناراحتی ریوی و کاهش سطح هوشیاری به حالت کما رفته و در بیمارستان سجاد بستری شد.

مهری ودادیان متولد 1315 است و از 20 سالگی (1335) با حضور در تلویزیون با اجرای نمایش‌های زنده، وارد عرصه بازیگری شده و در فیلم ها و مجموعه‌‌های مختلف نقش آفرینی کرد.

ودادیان با ایفای نقش کوتاهی در سال 1346 در فیلم "آشیانه خورشید" و در سال 1347 هم با ایفای نقش اصلی در فیلم
"شوهر آهو خانم" به کارگردانی داود ملاپور وارد عرصه سینما شد.


ودادیان افزون بر مجموعه‌های تلویزیونی، در فیلم‌های سینمایی همچون گل های داودی، رابطــه، سیمرغ، صعـود، دلشدگان، افسانه آه، کمیته مجازات، عاشق، و راننده تاکسی، نقش آفرینی کرد.

آخرین مجموعه تلویزیونی که خانم ودادیان در آن بازی کرده نیز سریال "بی‌گناهان" به کارگردانی احمد امینی بوده است.

فردا درگذشت این هنرمند سینمای ایران را به خانواده آن مرحوم و خانواده سینمای ایران تسلیت می‌گوید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: