کد خبر: ۴۶۹۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

پدال نیوز: یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور با توجه به تاکید وزیر صنعت بر توسعه و گسترش همکاری های شرکت های خارجی با قطعه سازان گفت : باید دولت حمایت کند تا قطعه سازان داخلی در روند همکاری های خودرویی حضور پر رنگی داشته باشند.

به گزارش پدال نیوز، یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور با توجه به تاکید وزیر صنعت بر توسعه و گسترش همکاری های شرکتهای خارجی با قطعه سازان گفت : باید دولت حمایت کند تا قطعه سازان داخلی در روند همکاری های خودرویی حضور پر رنگی داشته باشند.
 
ابوالقاسم آروند در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با اشاره به اینکه باید تفاهمات و همکاری با قطعه سازان مشخص شود ، اظهار داشت : البته قطعه سازان و مجموعه سازان بیکار نیستند و در حال فعالیت و تامین قطعات خودروهای در حال تولید شرکتهای خودروساز هستند.
 
وی با اشاره به عدم دسترسی قطعه سازان به اطلاعات و تکنولوژی تولید قطعات خودروهای جدید ، گفت : باید قطعه سازان در جریان همکاری اخیر جدید در خصوص خودروهای جدید اطلاع بیشتری کسب کرده و تکنولوژی های جدید در اختیار قطعه سازان قرار گیرد تا بتوانند در روند همکاری ها حضور موثری داشته باشند.
 
وی در ادامه با اشاره به تاکید مسئولان و دولتمردان مبنی بر ضرورت ادغام قطعه سازان ، اظهار داشت : بی شک ادغام قطعه سازان موجب افزایش توانمندی قطعه سازان داخلی و گسترش همکاری با خودروسازان خارجی خواهد شد.
 
این فعال در صنعت قطعه سازی کشور خاطر نشان کرد : البته شرط اول جهت توسعه توانمندی صنعت قطعه سازی کشور به بازی گرفتن قطعه سازان و مجموعه سازان داخلی در پروژه های جدید خودرویی است و در ادامه مسلما تشکیل شرکتهای بزرگ قطعه سازی و تقویت توانمندی ها در حوزه تولید و تکنولوژی نیز نقش مهمی در پیشرفت این صنعت خواهد داشت.
 
آروند افزود : بی تردید با ادغام و تشکیل شرکتهای بزرگ در صنعت قطعه سازی ، شرکتها به گردش سرمایه و ترونول بالاتری دست یافته و بهتر می توانند به اهداف مورد نظر دست خواهند یافت.
 
وی تاکید کرد : البته توسعه قطعه سازان بر جریان اشتغال زایی در کشور تاثیر خواهد گذاشت و موجب رشد در این بخش خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار