کد خبر: ۴۶۹۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳

شنیده‌ها حاکی است که اینستاگرام قصد دارد قابلیت جدید بازنشر را در آینده‌ای نزدیک در اختیار کاربرانش قرار دهد، این در حالیست که مخالفت‌های بسیاری برای انتشار این قابلیت وجود دارد.

به گزارش شفاف به نقل از وب سایت Digital Trends، شبکه‌های اجتماعی در چند سال اخیر، هر یک به منظور جلب رضایت کاربران خود و افزایش محبوبیت و استفاده توسط کاربران، گاهی قابلیت‌ها و امکانات جدیدی را اضافه و ارائه می‌کنند.

اینستاگرام که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در جهان شناخته می‌شود، به نظر می‌رسد که می‌خواهد قابلیت جدیدی را تحت عنوان بازنشر ( reshare) پست‌های منتشره در نیوزفید ( news feed) به پلت‌فرم خود اضافه کند.

این قابلیت که تاکنون به‌صورت همگانی و برای عموم کاربران منتشر نشده و اینستاگرام نیز به‌صورت رسمی مطلبی از آن بیان نکرده است، سر و صداهای زیادی را در فضای مجازی ایجاد کرده چراکه بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند این قابلیت ماهیت شخصی و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را در اپلیکیشن اینستاگرام از بین می‌برد. این در حالیست که برخی دیگر دقیقا عقیده مخالف این مساله را داشته و می‌گویند این ویژگی قادر است جان تازه‌ای به صفحه اصلی پلت‌فرم به اشتراک‌گذاری تصاویر در اینستاگرام ببخشد.

کارشناسانی که معتقدند این قابلیت نه تنها کمکی به این شبکه اجتماعی محبوب نمی‌کند بلکه ممکن است برای آن تبعات و عواقب منفی گسترده‌ای داشته باشد، خاطرنشان کرده‌اند، قابلیت بازنشر درصورت دسترسی عموم کاربران به آن می‌تواند موجب انتشار اخبار دروغین و شایعات کذب شود که درنهایت به ضرر اینستاگرام تمام خواهد شد و همچون شرکت مادر خود یعنی فیس بوک، مجبور می‌شود با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کند.

برخی از گزارش‌ها حاکی است که ممکن است اینستاگرام قابلیت مذکور را تنها برای صفحات تجاری و کسب و کارها معرفی و منتشر کند تا از احتمال انتشار اخبار و اطلاعات دروغین و کذب نیز جلوگیری به‌عمل بیاورد.

هنوز مشخص نشده است که اینستاگرام دقیقا چه زمانی و به چه‌صورت می‌خواهد قابلیت بازنشر را در اختیار عموم کاربران قرار دهد و به نظر می‌رسد به منظور آگاهی کامل از جزئیات آن باید تا زمان اعلام رسمی توسط خود اینستاگرام منتظر بمانیم.

آخرین اخبار