کد خبر: ۴۷۰۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴

هنوز حضور مهاجم پرتغالی یوونتوس در مراسم The Best مشخص نیست.

به‌ گزارش ‌شفاف و ‌به نقل از مراسم The Best فیفا امشب (دوشنبه) در لندن برگزار می‌شود و بهترین‌های سال فیفا معرفی می‌شوند. برای اولین بار پس از ۱۲ سال لیونل مسی در میان سه نامزد نهایی حضور ندارد. لوکا مودریچ، کریستیانو رونالدو و محمد صلاح برای کسب این جایزه رقابت خواهند کرد. با وجود این که مهاجم آرژانتینی بارسلونا در میان نامزدهای بازیکن برتر سال حضور ندارد، نامش در میان بهترین گل سال (گلزنی با پیراهن آرژانتین برابر نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه) و ۱۱ بازیکن برتر قرار دارد. به همین خاطر در "رویال فستیوال هال" حضور خواهد داشت. منابع رسمی حضور او را تایید کردند. با این حال مشخص نیست دیگر ستاره جهان یعنی رونالدو در این مراسم حضور داشته باشد. مهاجم پرتغالی تا دیشب حضورش را در مراسم فیفا تایید نکرده است.

رونالدو که سال گذشته توانست برنده این جایزه شود، مانند ۲۰۱۷ شانس خیلی زیادی برای کسب این عنوان ندارد. بهترین بازیکن سال را سرمربیان و کاپیتان‌های  ۲۱۱ کشور عضو فیفا به همراه برخی از روزنامه‌نگاران بین‌المللی و هواداران انتخاب می‌کنند.

مودریچ و رونالدو با پیراهن رئال مادرید فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند و به همین خاطر شانس بیشتری نسبت به صلاح دارند. هافبک رئال مادرید به همراه تیم‌ ‌ملی کرواسی، نایب قهرمان جهان شد و یکی از بهترین‌ها در این رقابت‌ها بود و جایزه برترین بازیکن جام جهانی را نیز دریافت کرد. به همین خاطر شانس بیشتری نسبت به مهاجم پرتغالی حال حاضر یوونتوس دارد. نبود رونالدو در مراسم امشب به نفع مودریچ تمام خواهد شد.

علاوه بر مودریچ بازیکنان دیگری از رئال مادرید در مراسم The Best  حضور خواهند داشت. تیبو کورتوا، مارسلو، رافائل واران و سرخیو راموس به لندن می‌روند چون نامشان در میان نامزدهای ۱۱ بازیکن برتر سال وجود دارد. همچنین کیلور ناواس، دنی کارواخال، دنی کروس، ایسکو، کاسمیرو و کریم بنزما در میان  کاندیداها هستند اما  نامشان در میان بازیکنانی که قرار است به لندن سفر کنند، دیده نمی‌شود.

رونالدو علاوه بر این که نامزد بهترین بازیکن سال است، ممکن است جایزه پوشکاش را نیز دریافت کند. گل زیبای قیچی برگردان او  برابر یوونتوس در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در میان نامزدهای بهترین گل سال قرار دارد. با این حال او رقابت سختی در این بخش خواهد داشت چون گرت بیل نیز گل قیچی برگردان به ثمر رساند که این اتفاق در فینال لیگ قهرمانان اروپا رخ داد.

حضور صلاح در میان سه نامزد نهایی جنجال برانگیز بود چون بازیکنانی همچون مسی و آنتوان گریزمان در این فهرست حضور نداشتند. فرانسه با وجود قهرمانی در جام جهانی در بخش بهترین بازیکن سال نماینده‌ای نداشت اما در میان سه نامزد نهایی سرمربیان نام دو فرانسوی دیده می‌شود. دیدیه دشان و زین الدین زیدان در این فهرست حضور دارند. دیگر نامزد نهایی زلاتکو دالیچ است.