کد خبر: ۴۷۰۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز

لحظاتی پیش مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز از مقابل حسینیه ثارالله(ع) اهواز آغاز شد.

به گزارش شفاف، لحظاتی پیش  مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور مقامات کشوری و لشکری در مقابل حسینیه ثارالله اهواز آغاز شد.

از همان ساعات اولیه صبح حضور مردم اهواز در این مراسم چشمگیر بود و لحظه به لحظه به جمعیت حاضر افزوده می‌شود.

در حمله تروریستی اهواز که در حین رژه نیروهای مسلح در اهواز رخ داد، 24 نفر به شهادت رسیده و 59 نفر مجروح شدند.

مردم با تکبیر و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر منافق و حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز حاضر شده‌اند.

فرزندان ایران اسلامی در برابر این جنایت‌ها سکوت نخواهد کرد

سید محمد علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز، با تسلیت و تبریک شهادت جمعی از هم‌وطنان در حادثه تروریستی اهواز اظهار کرد: جنایتکارانی که دست به این جنایت زدند بدانند که فرزندان ایران اسلامی در برابر این جنایت سکوت نخواهد کرد، جنایت کشتن کودک 6 ساله و تیراندازی به زن و بچه مردم چیزی نیست که جمهوری اسلامی از آن صرف نظر کند.

وی ادامه داد:تروریست‌ها کشته شدند و عقبه آنها با تلاش مأموران امنیتی، نظامی و قضائی تا آخرین نفر شناسایی خواهند شد و بخش عمده‌ای از آنها شناسایی شدند و تا آخرین نفر به کیفر خواهند رساند و به دنیا این پیام خواهد رسید که جمهوری اسلامی جای این جنایت‌ها نیست و مجرمین تقاص پس خواهند داد.

وزیر اطلاعات گفت: شهادت برای خوزستانی‌ها چیز تازه‌ای نیست و مقاومت عشایر خوزستان در برابر متجاوزان انگلیسی، مقاومت خوزستانی‌ها در برابر جنایتکاران بعثی و در همه صحنه‌ها مثال زدنی است.

وی افزود: خوزستانی‌ها به تأسی از انبیا در برابر شهادت عزیزانشان و در برابر آسیب‌هایی که در راه خدا متحمل می‌شوند، سستی به خود راه نمی‌دهند و دشمن بداند که این حادثه تروریستی در وحدت خوزستانی‌ها تأثیر نمی‌گذارد و باعث وحدت آنان در برابر استکبار می‌شود.

وی عنوان کرد: به نمایندگی از دولت 5 نفر از اعضای هیئت دولت در مراسم حاضر شدند تا پیام دولت را به مردم شریف خوزستان ابلاغ کنند.

قول می‌دهیم که واکنش‌مان به حادثه تروریستی اهواز، پشیمان‌کننده، نابودگر و ویرانگر باشد

سردار سلامی  در مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی اهواز، اظهار کرد: آنهایی که مردم عرب خوزستان را متهم می‌کنند، آیا می‌دانند چند نفر از شهدای این حادثه تروریستی عرب هستند؟ خون فارس‌ها با عرب‌ها و لرها در هم عجین شد تا نشان دهد آنها که شبانه روز خانه‌ها را بر سر مردمان مظلوم و بی دفاع یمن ویران می‌کنند و فرزندان را یتیم می‌کنند، آنها که با پول و اسلحه آتش فتنه و تفرقه را در کشورهای اسلامی روشن می‌کنند و مردم عراق و سوریه را از یک زندگی ایمن دور می‌کنند به دنبال این هستند که نسخه‌های شکست خورده در لبنان، سوریه و عراق را در کشور ما پیاده سازی ‌کنند اما آنها در طول 10 سال گذشته شکست‌های زیادی از ایرانیان خوردند.

وی افزود: آنهایی که می‌خواهند بین ملت ایران و ملت عراق تفرقه بیاندازند در روزهای اخیر شکست خوردند و حالا می‌خواهند نسخه تفرقه را در کشور ما پیاده کنند اما ما به مقامات این کشورها هشدار می‌دهیم که شما مسئول این اعمال هستید و عواقب آن را خواهید دید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شما می‌گویید که می‌خواهید درگیری را به سرزمین ایران بکشانید پس مشخص است که نقطه مرکز و کانون طراحی این توطئه هستید و ما انتقام سختی از دشمنانمان خواهیم گرفت. این را همه جهان دیده است.

وی بیان کرد: بنا بر وعده و گفته قرآن ما سرهایشان را به سوی آسمان پرتاب خواهیم کرد و سرانگشتانشان را قطع خواهیم کرد و آنها را به سزای اعمالشان خواهیم رساند. صهیونیست‌ها دیدند که چگونه انتقام گرفتیم از کسانی که عزیزان ما و دانشمندانمان را به شهادت رساندند، آنها دیدند.

سردار سلامی عنوان کرد: صهیونیست‌ها متوجه شدند که وقتی در پایگاه تی فور جوانان ما را به شهادت رساندند ما چگونه انتقام گرفتیم. آمریکایی‌ها باید بدانند و به آنها هشدار می‌دهیم. آمریکا نتوانست امنیت صهیونیست‌ها را حفظ کند و اکنون حزب‌الله قادر است طومار صهیونیست‌ها را در هم بپیچد. مکتب ما به ما آموخته‌ است که چگونه آمریکا و صهیونیست‌ها را شکست دهیم. شما نتوانستید نقشه صلح و خاورمیانه جدید را به سرانجام برسانید و شکست خوردید شما نتوانستید نظام بشار اسد را ساقط کنید و امروز او ماند و شما رفتید.

وی اظهار کرد: شما نتوانستید عراق را تجزیه کنید و بر این کشور سیطره سیاسی پیدا کنید و هواداران انقلاب در آنجا بودند و خواهند ماند. شما در طبس خاکستر شدید آنگاه که نیت کردید در قلب این سرزمین پیاده شوید و تفنگدارتان را دستگیر کردیم و هیچ غلطی نتوانستید بکنید. شما هرگز نخواهید توانست و این را به یاد داشته باشید که این سرزمین سرزمین پیروزی‌های بزرگ و سرزمین مردان و زنانی است که در هر لحظه یک افتخار بزرگ را به ثبت رسانده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: ما قول می‌دهیم که واکنش‌مان به این حادثه پشیمان کننده، نابودگر و ویرانگر باشد و هرگز هیچکس نخواهد توانست بر کودکان ما در این زمین بتازد و این ماجرا خاتمه نخواهد یافت و به همه هشدار می‌دهیم که ما انتقام خواهیم گرفت.

خوزستان، فرزند وفادار ایران اسلامی است

محسن رضایی در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز با بیان اینکه ایران بدون خوزستان و خوزستان بدون ایران هویت خود را از دست می‌دهند، اظهار کرد: این موضوع در عمل ثابت شده است و باید گفت که هیچ مادری را از فرزند و هیچ فرزندی را از مادر نمی‌توان گرفت و خوزستان فرزند ایران است.

وی با اشاره به هلاکت عاملان حمله تروریستی روز 31 شهریور گفت: مسئولان اطلاعاتی و امنیتی کشور در فرصتی مناسب جزئیات این حمله تروریستی از طریق مسئولان امنیتی اعلام خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد، عنوان کرد: خوزستان یکی از وفادارترین فرزندان ایران اسلامی است و مردم و اقوام مختلف خوزستان بارها دین خود را به اسلام ادا کردند.

وی بیان کرد: اینکه عده‌ای خیال کنند که خوزستان را از ایران جدا کنند و یا در تهران نظرات دیگری بخواهند نسبت به خوزستان ایجاد کنند این رویایی است که هیچ وقت محقق نمی‌شود چرا که اقوام خوزستانی شهدای زیادی تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند و وفاداری خود به نظام اسلامی را در صحنه‌های مختلف به اثبات رسانیده‌اند.

دفاع از ولایت عرب و غیر عرب نمی شناسد

سید کریم حسینی در حاشیه تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز اظهار کرد: این روزها روزهای حسینی و عاشورایی است و حال و هوای ایران به ویژه شهر اهواز کربلایی است.

وی افزود: شهیدان روز اقتدار ثابت کردند که همیشه آمادگی لازم برای دفاع از اسلام، امام حسین(ع) و تشیع را دارند.

سخنگوی جمنا در خوزستان گفت: زن و بچه و پیر و جوان و همه اقشار مردم ایران اسلامی ثابت کردند که همیشه آمادگی لازم برای دفاع از نظام و کشور را دارند.

حسینی عنوان کرد: همه دشمنان، معاندان، تروریست‌ها و عقبه آنها بدانند که امروز ایران یکدل و یک نفس و در یک کالبد برای دفاع از نظام و مکتب آماده است و دفاع از ولایت عرب و غیر عرب نمی شناسد.

وی افزود: همه مردم به ویژه مردم عرب خوزستان حضور شهادت‌طلبانه و مقتدرانه آنها ثابت شده است.

اقامه نماز بر پیکر شهدا

آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در خوزستان بر پیکر مطهر 24 شهید حادثه تروریستی اهواز نماز اقامه کرد.

انتقال شهدا به بهشت‌آباد

پیکر پاک شهدا با حضور گسترده مردم به گلزار شهدای اهواز منتقل شد، به دلیل ازدحام مسیرهای منتهی به بهشت‌آباد مسدود شده است.

هم‌اکنون پیکر پاک و مطهر شهدا یکی پس از دیگری وارد گلزار شهدای اهواز می‌شود.

آخرین اخبار