کد خبر: ۴۷۰۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: انبار بسیار بزرگی از لوازم خانگی کشف شده که میزان موجودی این انبار 11 هزار و 476 قلم کالا اعم از یخچال فریزر، یخچال، کولر و ماشین لباسشویی بوده است.

به گزارش شفاف، حمیدرضا کریم  در خصوص آمار مربوط به احتکار اظهار کرد: تاکنون نزدیک به 65 مورد کشفیات انبار احتکار در سطح استان را داشته‌ایم و تقریبا از 15 مرداد طرح گشت مشترک به کمک بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف  و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد. 

وی افزود: این گشت‌ها روزانه به طور کامل انجام می‌گیرد و قاضی سیار شعبه در این گشت ها حضور دارد.انبار‌های ثبت نشده در سامانه انبارها در اولویت بازرسی بوده، همچنین انبارهای ثبت شده که کالاها را احتکار کرده اند نیز بررسی و بازرسی می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی بیان کرد: تاکنون 65 انبار کشف شده که مبالغ سنگینی ارزشیابی وارزش گذاری شده، طبق قانون تعزیرات و قانون نظام صنفی پس از تشکیل پرونده و ارجاع به تعزیرات  بین 10تا 70 درصد جریمه ارزش کالا شده و الزام به شبکه توزیع می‌شوند.

کریم درباره اقلام کالاهای کشف شده احتکاری خاطرنشان کرد: در این بخش توانسته‌ایم انواع و اقسام برنج مانند برنج پاکستانی و حدود 1900 تن برنج هندی، مقادیری حبوبات، 3000 تن عدس، ، 2000 شل رب و 40 هزار تن روغن خوراکی را در انبارها و 6000 بسته ماکارونی را در یک منزل کشف کنیم.

وی اضافه کرد: هچنین  در ادامه گشت‌های  خود توانستیم حدود 3000 تن شکر در یک گشت و حدود 9000 تن شکر را در گشت دیگر خود کشف و ضبط  کنیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا انبار بسیار بزرگ لوازم خانگی را کشف کردیم که میزان موجودی این انبار 11 هزار و 476 عدد اعم از یخچال فریز، یخچال، کولر و ماشین لباسشویی بوده است.

کریم تاکید کرد: علاوه بر این موارد در انباری دیگر حدود  42هزار و 70 قطعه لوازم یدکی خودرو احتکار شده بود، همچنین 1500 حلقه لاستیک در یک منزل نیز کشف شد، ما در ادامه گشت‌های خود موفق به کشف انبارهای احتکار اقلامی مانند دستمال کاغذی، پوشک بچه،  دارو، لوازم لوله و بهداشتی و MDF شده‌ایم.

وی افزودد: میزان جو کشف شده در انبار یکی از شهرستان‌ها 1000 تن بوده و در ادامه کشفیات خود در مشهد موفق به ضبط 9 هزار و 569 بسته  کاغذ در انباری دیگر موفق به کشف 5000 بسته کاغذ A4  شده‌ایم.