کد خبر: ۴۷۰۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰

«یاسین رامین» فرزند محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت محمود احمدی‌نژاد، به تمدید قرار ممنوع‌الخروجی خود اعتراض کرد.

به گزارش شفاف، «یاسین رامین» فرزند محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت محمود احمدی‌نژاد، به تمدید قرار ممنوع‌الخروجی خود اعتراض کرد.

یک مقام آگاه گفت: رامین متهم پرونده شرکت رشد است که با شکایت جمعیت هلال احمر تشکیل شده است و یکی از اتهامات او در این پرونده، خیانت در امانت به شمار می‌رود.

به دنبال تشکیل این پرونده، مرداد سال 95 بود که رسانه‌ها از بازداشت رامین خبر دادند؛ خبری که چند روز بعد عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران تایید کرد و گفت که برای متهم شرکت رشد وابسته به جمعیت هلال احمر، قرار وثیقه 29 میلیارد تومانی صادر و متهم به خاطر عجز از تودیع وثیقه، به زندان معرفی شده است.

بازداشت رامین حدود هفت ماه ادامه داشت تا اینکه وی در تاریخ 12 اسفند 95 با تودیع مبلغ وثیقه، از زندان آزاد شد و اکنون نیز با قید وثیقه آزاد است.

در نهایت شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت، برای یاسین رامین کیفرخواست صادر کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه 1058 دادگاه کارکنان دولت ارسال شد. تاکنون نیز پنچ جلسه دادگاه برای این پرونده صادر شده اما هنوز دادرسی آن خاتمه نیافته است.

رامین متهم پرونده موصوف، به تمدید ممنوع‌الخروجی خود اعتراض کرده و پرونده برای رسیدگی به این اعتراض به شعبه 67 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شده است. جلسات رسیدگی به این پرونده، پس از تصمیم شعبه تجدیدنظر به اعتراض رامین، ادامه می‌یابد.

وکیل ‌مدافع یاسین رامین، موضوع اصلی این پرونده را اختلاف حساب مالی بین شرکت موکلش و هلال احمر عنوان کرده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: