کد خبر: ۴۷۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
پرویز سیروس‌پور:

مشاور عالی فدراسیون کشتی گفت: بیشتر موفقیت‌های تاریخ ورزش ما در رشته کشتی بوده اما اکنون والیبالی‌ها لکسوس‌سوار هستند و کشتی‌گیران هنوز همان پراید را سوار می‌شوند.

به گزارش شفاف، پرویز سیروس‌پوردر مورد مشکلات مالی فدراسیون کشتی برای اعزام تیم‌ها به مسابقات جهانی اظهار داشت: این مشکلات ارزی برای همه فدراسیون‌هاست و اعزام‌هایی که لغو می‌شود به تیم‌های ملی ما لطمه می‌زند. وقتی اعزامی نداشته باشیم همه از کشتی فاصله می‌گیرند و سراغ زندگی‌شان می‌روند و این لطمه بزرگی برای ورزش اول کشور است. روز گذشته در میدان فردوسی تهران بودم و دیدم که قیمت یورو به 18 هزار تومان رسیده، این موضوع وضعیت اعزام‌های بین المللی ما را وحشتناک می‌کند و به این شکل شاید هیچ تیمی را نتوانیم به مسابقه برون مرزی اعزام کنیم.

رئیس پیشین فدراسیون کشتی در مورد حضور بانوان ایران در اولین تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک تصریح کرد: این یک قدم بسیار بزرگ برای فدراسیون کشتی بود که به این شکل پای بانوان هم به مسابقات باز شود و امیدوار هستیم روز به روز تعداد علاقه‌مندان به کشتی کلاسیک افزایش پیدا کرده و در این رشته شرایط بهتری پیدا کنیم. هر چند تیم‌های گردن کلفت و زنان عنوان‌دار جهان در این مسابقات نبودند اما حضور در تورنمنت لبنان استارت خیلی خوبی برای کشتی ما بود. همین که بانوان ما با 4 مدال طلا و برنز قهرمان تورنمنت بین‌المللی شدند، برای ایجاد انگیزه در بین کشتی‌گیران بانو خیلی خوب بود.

وی با اشاره به سومی تیم کشتی آزاد جوانان در جهانی اسلواکی گفت: تیم با قرعه‌های سخت و سنگینی مواجه شده بود. بیشتر بچه‌ها به روس‌ها خوردند و به همین دلیل به فینال نرسیدند، با این وجود کسب مقام سوم هم عنوان بدی برای کشتی نبود و تیم روی سکو رفت. اینکه فرنگی‌کاران قهرمان جهان شدند خیلی ارزشمند بود، اما آزادکاران با قرعه بدی مواجه شدند. روس‌ها هم خیلی آماده بودند. ضمن اینکه باید قبول کنیم موجودی کشتی ما همین است که می‌بینید.

سیروس‌پور درخصوص تیم ملی بزرگسالان که مسابقات جهانی بوداپست را پیش‌رو دارد، عنوان  کرد: قرعه روی کار بزرگسالان هم خیلی تاثیر دارد و امیدوار هستیم در بوداپست روی سکو برویم. خیلی‌ها پای کار نشسته‌اند که کشتی موفق نشود و نابود شود. شما ببینید این همه موفقیت‌های تاریخ ورزش ما در رشته کشتی بوده اما تا این حد به رشته والیبال کمک می‌کنند. شما به داخل مجموعه والیبال بروید، همه لکسوس سوار هستند اما بچه‌های ما هنوز همان پراید را سوار می‌شوند. این برخوردی که با کشتی می شود اصلا منصفانه نیست.

منبع: تسنیم
آخرین اخبار