کد خبر: ۴۷۰۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳

کامران منزوی، معاون پیشین باشگاه استقلال روایتی جالب از دربی‌هایی دارد که به عنوان یکی از مسئولان این باشگاه تجربه کرده است.

به گزارش شفاف، کامران منزوی درباره دربی 88 که فردا (پنجشنبه) برگزار می‌شود، اظهار داشت: دربی حسابش از همه بازی‌ها سواست. بدون شک امتیاز و جایگاه تیم‌ها تعیین‌کننده برنده دربی نیست. زمانی بوده که چیزی نداشتیم و همه می‌گفتند پرسپولیس برنده می‌شود، اما استقلال در زمین و در هر نقطه برتر بود و بازی را برد. دیداری هم بوده که می‌گفتند استقلال تیم قوی است، اما پرسپولیس بود که برنده از زمین خارج شد. قطعاً تیمی می‌تواند موفق عمل کند که از لحاظ روحی برای این مسابقه آماده شده باشد.

وی در مورد عدم نتیجه‌گیری استقلال در لیگ برتر تصریح کرد: قبول ندارم استقلال نتیجه نگرفته، چرا که اول راه است و اطمینان دارم شرایط تیم بهتر می‌شود. اگر استقلالی‌ها بتوانند ثبات پیدا کنند، قطعاً تیم می‌تواند نتیجه بگیرد. نگاه کنید در پنج سال اخیر، چه بازیکنانی از استقلال جدا شده و چه بازیکنانی آمده‌اند. می‌گویند پرسپولیس با وجود جدا شدن سه بازیکن اصلی، خوب بازی می‌کند. بله، باید هم خوب بازی کند، چون بازیکنان این تیم چند سالی است کنار هم بازی کرده و برانکو هم سه سال است بالای سر تیم حضور دارد. در استقلال، لحظه به لحظه یکی جدا شده است، یکی اضافه می‌شود.

قائم مقام پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: دربی پنجشنبه بازی خوبی از آب در می‌آید، چرا که هر موقع تیمی بالا بوده و یکی پایین، جنگ نابرابر آنها، بازی خوبی ایجاد کرده است. وقتی دو تیم بالا بوده‌اند، معمولاً بازی آنها خوب از آب در نیامده است.

منزوی درباره خاطراتش از دربی‌هایی که به عنوان یکی از مسئولان استقلال تجربه کرده است، گفت: به خاطر دارم بهار سال 78 بود که استقلال با گل ادموند اختر جلو افتاد، هواداران پرسپولیس ترقه پرتاب کردند و به زیر چشمم برخورد کرد. پس از گل پرسپولیس، هواداران این تیم شعار می‌دادند «گریه نکن، گل خوردن که گریه نداره!»، در صورتی که من به خاطر ترقه، اشکم درآمده بود. بهترین خاطره‌ام، گل زیبای علیرضا اکبرپور در دربی 50 بود که با همان گل، پرسپولیس را شکست دادیم. بدترین هم، گلی بود که پرویز برومند از مهدی هاشمی‌نسب خورد و باختیم.

وی در رابطه با دربی سال 78 که پرسپولیس 9 نفره شد و اینکه گفته شد بین دو نیمه از استقلالی‌ها خواسته بودند کمی آرام‌تر بازی کنند، گفت: یک بار آقای قائقی این بحث را باز کرد و بهتر است دیگر صحبتی نکنم. در آن بازی سوکومورخوف سرمربی ما بود. خاطرم هست بعد از اینکه پرسپولیسی‌ها 9 نفره شدند، حلقه‌ای را تشکیل دادند. متأسفانه تهدیدهایی کردند که برخی مسائل را به وجود آورد. البته آقای فائقی بحث‌هایی را باز کرد و اگر آقای فتح‌الله‌زاده دوست داشته باشد، به آن می‌پردازد.

قائم مقام پیشین باشگاه استقلال تصریح کرد: همیشه قبل از مسابقات، بازیکنان دو تیم را دعوت کرده و درخواست می‌کردند مراقب باشند، سکوها به حاشیه کشیده نشود. آن بازی که پرسپولیس 9 نفره شد، بین دو نیمه بحث‌هایی شد که نمی‌خواهم آن را باز کنم.

آخرین اخبار