کد خبر: ۴۷۰۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۹

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار منطقه ٢ با اشاره به فرونشست سطحی ایجادشده مقابل متروی میدان صنعت گفت: این محدوده ایمن سازی شد.

به گزارش شفاف، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار منطقه ٢ با اشاره به فرونشست سطحی ایجادشده مقابل متروی میدان صنعت گفت: این محدوده ایمن سازی شد.

 امیرحسین حیدرنیا اظهار داشت: ساعت ٩ صبح امروز این حادثه به شهرداری اعلام و با مراجعه به محل مشخص شد محوطه کارگاهی مقابل متروی میدان صنعت، دچار نشست جزئی به مساحت ٥ متر مربع و عمق یک متر شده است.

وی با اشاره به اینکه این محدوده محوطه کارگاهی بوده و مورد بهره برداری قرار نگرفته، افزود: احتمال داده می شود به دلیل منتقل شدن رطوبت لوله و به دلیل وزن کف پوش ها، این اتفاق رخ داده باشد.

معاون شهردار منطقه ٢ تهران خاطرنشان کرد: با حضور عوامل شهرداری، ستاد بحران و نیروهای آبفا، محل حادثه ایمن سازی و اطراف حصار کشیده شد و مقرر شد روی آن بازبماند تا در صورت نشست امکان رویت وجود داشته باشد.

بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه٢ ، به گفته حیدرنیا، فرونشست مترو مطرح نیست زیرا حادثه سطحی و جزیی بوده است.

به گزارش ایسنا، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «بدینوسیله پیرو خبر منتشر شده از سوی برخی از رسانه‌ها در ارتباط با نشست بخشی از پیاده رو نزدیک ایستگاه مترو میدان صنعت در بخش شمالی خط هفت مترو تهران مراتب ذیل را به اطلاع می رساند:

حفره ایجاد شده در محدوده ایستگاه مذکور ، مساحتی در حدود ۲/۵ × ۲/۵ نشست کرده است و همکاران اجرایی مترو تهران و نهاد های ذیربط در حال بررسی موضوع می باشند که ریشه این نشست چیست و آیا به مترو تهران ارتباط دارد یا خیر؟

این نشست هیچ گونه خسارتی به سازه‌های مرتبط با مترو را به دنبال نداشته است اما ظواهر امر نشان از آب شستگی خاک در این منطقه دارد.

ممکن است این نشست به دلیل آبیاری فضای سبز این محدوده بوده است و یا اینکه لوله فاضلابی از این محل عبور کرده باشد که باعث فرو نشست شده باشد و یا هر عامل دیگری که همکاران اجرایی مترو تهران و نهادهای ذیربط در حال بررسی موضوع می باشند اما مشخص است دلیل اصلی، ناشی از آب شستگی خاک در این محدوده می‌باشد.

درپایان ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش خبری مناسب ، مترو تهران و نهادهای مربوطه ضمن رفع مشکل و پرکردن محل فرونشست ، به زودی منشاء این اتفاق را برای پیشگیری از اتفاقات مشابه پیدا و برطرف خواهد کرد.»

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: