کد خبر: ۴۷۰۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴

خودروسازی یکی از مهمترین صنعت های مهم هر کشور محسوب می شود، شرکت های زیادی با تکیه بر مهندسی و تکنولوژی های خود سعی دارند تا بهترین محصول را به مشتریان خود ارائه دهند.در این کشورهای آسیای شرقی با بررسی دقیق بازار توانسته اند بسیاری از رقبای خود را غافل گیر نمایند.

خرید خودرو می تواند یکی از مهمترین و اساسی ترین خریدهایی باشد که شما در طول عمر خود انجام می دهید، انتخاب خودرو می تواند نشان دهنده نوع زندگی و رفتار شما در جامعه باشد. هزینه خرید خودرو در ایران شاید بعد از خرید خانه بالاترین باشد. با توجه به تغییرات فنی و ساختاری خودروها شما برای خرید خودرو نیازمند فضایی مطمئن خواهید بود.در ادامه با بخش اخبار خودروافرا نیوزهمراه باشید تا در مورد مشخصات فنی و ظاهری خودروهیوندای i20برای شما بیشتر بگوییم.

خودرو هیوندای، خودروی محبوب و پرطرفدار

هیوندای i20، خودروی محبوب و کارآمد

برند کرهای هیوندا یکی از برندهای محبوب و با اعتبار خودرو در ایران است و در مقایسه با دیگر خودروهای وارداتی جذابیت‎های بسیار بیشتری برای ایرانیان دارد. هیوندای i20 یکی از انواع خودروهای هیوندا است که از سال 2008 تاکنون در کشورهای ایران، ترکیه و هند تولید شده است. در ایران نسل اول این خودرو توسط آسان موتور وارد شد و نسل دوم آن را نیز کرمان موتور مونتاژ کرد و در بازار خرید و فروش خودروجای خود را باز کرد. در این یاداشت به‎طور مختصر به معرفی این خودرو خواهیم پرداخت.

بسیاری هیوندای i20  را یک جایگزین ارزان‎قیمت برای خودروی اکسنت در کشورهای جهان سوم می‎دانند. جالب است بدانید نسل اول هیوندای i20در بسیاری از کشورهای جهان اول جایگاهی در بازار خودرو ندارد و حتی ارائه نیز نشده است.

این خودرو علاوه بر قیمت مناسب در آزمایش‎های ایمنی خود امتیاز 5ستاره‎ای دریافت کرده است و اگر قصد خرید و فروش هیوندارا دارید، لازم به ذکر است نسل اول هیوندای  یک خودروی فوق محبوب در هندوستان تبدیل شد.اما نسل دوم خودروی هیوندای i20خودروی محبوب ایرانی‎ها بود. تا قبل از تولید نسل دوم این خودرو در هند و ترکیه بازار بسیار خوبی داشت و بعد از تولید نسل دوم ایران نیز به این بازار اضافه شد نسل دوم برای خرید و فروش هیوندای i20نیز جایی در بازار آمریکا خودروی آمریکا نداشت ولی برای فروش گسترده آن در اروپا برنامه ریزی‎های زیادی شده بود. در واقع این خودرو برای رقابت با فولکس پولو و رنو طراحی شده بود.

خودرو هیوندای، خودروی محبوب و پرطرفدار

ویژگی های ظاهری هیوندای i20

نسل دوم هیوندای i20علاوه بر تغییرات ظاهری در ایمنی نیز تغییرات مثبتی داشته است. این نسل در 4 نسخه 5در هاچبک، 4در هاچبک، 3 در کوپه، کراس اوور و اکتیو ساخته شده است. در ایران اما هاچبک 5در این خودرو را می‎توان سفارش داد. صفحه نمایش 7اینچی، سیستم‎های امنیتی قوی، هشدار خروج از جاده و هشدار برخورد از جلو بخشی از امکانات این خودرو است.

از دیگر اپشن‎های این خودرو باید به سنسور پارک عقب، چراغ روز، آینه برقی، گرمکن صندلی، گیربکس اتوماتیک و دستی، اتولایت، چراغ مه شکن، بلوتوث موبایل و... اشاره کرد.

اگرچه هیوندای i20را نمی‎توان با خودروهای ژاپنی چه از از نظر نرمی فرمان و چه از نظر امنیت و ترمزها مقایسه کرد اما، شما کاملا با این خودرو راحت خواهید بود و از رانندگی با آن لذت خواهید برد. پشت فرمان فضای کافی برای راننده وجود دارد. یکی دیگر از آپشنهای بسیار مفید خصوصا در ایران در خصوص این خودرو این است که هیوندای i20دارای ترمزهای مجهز به فناوری EBSدر کنار ABS، دارای توانایی کنترل ایستایی در شیب تند (HAC)، کنترل پایداری الکترونیک (ESP) و اخطار افت فضار باد چرخ‌ها می‎باشد.

خودرو هیوندای، خودروی محبوب و پرطرفدار

جالب است بدانید اگرچه این خودرو برای جلب توجه جوانان طراحی شده است و حقیقت هم این است که معمولا جوانان بیشتر به خودروهای هاچبک علاقه نشان می‎دهند اما از آنجایی که در ایران این خودرو، خودروی ارزانی نیست و نسبتا لوکس محسوب می‎شود و همچنین شتاب بالایی نیز ندارد جوانان کمتر به سمت آن می‎روند و در نتیجه میانسالان و خانمها امروز بیشترین کسانی هستند که در ایران از خودروی هیوندایاستقبال می‎کنند و شاید دلیل آن را بتوان بالا بودن امنیت این خودرو دانست.

منبع: www.afranews.ir