کد خبر: ۴۷۰۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳

سازمان راهداری جزییات آماری سفرهای مسافران جاده‌ای در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرده که در این میان مردم خراسان رضوی بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش شفاف، سازمان راهداری جزییات آماری سفرهای مسافران جاده‌ای در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرده که در این میان مردم خراسان رضوی بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند.

در آمارهای مسافران جابه‌جا شده با وسائل حمل و نقل عمومی در سال گذشته شهروندان خراسان رضوی با ثبت حدود ۱۲.۴ درصد از کل آمارهای سفری بیشترین نقش را در آمار نهایی سال به خود اختصاص دادند و پس از آن تهرانی‌ها با ۱۱.۹، اصفهان با ۹.۱ و فارس با ۷.۴ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

در آمارهای استان‌هایی که کمترین استفاده را از این شیوه‌ حمل و نقل داشتند نیز کهکیلویه و بویراحمد با ۰.۸ درصد، هرمزگان با ۰.۹ درصد و یزد با یک درصد قرار دارند.

همچنین سازمان راهداری وضعیت جابه‌جایی مسافران را به تفکیک وسیله نقلیه اعلام کرده که در این میان اتوبوس ۵۴ درصد، مینی‌بوس ۲۷ درصد و سواری کرایه ۱۹ درصد از جابه‌جایی‌ها را انجام داده‌اند.

از نظر سهم مسافر جابه‌جا شده نیز در سفرهای بین‌شهری اتوبوس ۸۰ درصد و مینی‌بوس و سواری کرایه در مجموع ۲۰ درصد از جابه‌جایی‌ها را انجام داده‌اند.

در سفرهای درون استانی سهم مینی‌بوس با ۴۳ درصد بیشتر از دیگر شیوه‌ها بوده و پس از آن اتوبوس با ۳۰ و سواری کرایه با ۲۶ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

در این حوزه سفرهای برون‌استانی متوسط مسافت طی شده ۴۰۰ کیلومتر را به ثبت رساندند، اما این عدد در سفرهای درون استانی ۹۷ کیلومتر بوده است. همچنین سازمان راهداری آمار سفرهای دولتی در این حوزه را صفر اعلام کرده است.

این سازمان در روزهای گذشته آمار عملکرد جابه‌جایی بار جاده‌ای در سال گذشته را اعلام کرده بود که در این حوزه هم باز هم استان‌های اصفهان و تهران بالاترین عملکرد را به خود اختصاص داده بودند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: