کد خبر: ۴۷۰۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
گرایش قطب‌های اول آسیا به کدام سو خواهد بود؟

روزنامه الریاضیه عربستان خبر داد که یک ائتلاف سه جانبه تشکیل شده است تا در انتخابات ریاست جدید AFC نماینده عربستان را حمایت کنند.

به گزارش شفاف، روزنامه الریاضیه عربستان از منابع آگاه خبر داد که ائتلافی «عربستانی-اماراتی-بحرینی» تشکیل شده است تا در انتخابات ریاست جدید AFC از عادل عزت نماینده سعودی ها حمایت کند.

به گزارش فارس، سعودی ها برای به دست گرفتن زمام ریاست AFC چند ماهی است که شروع به یارگیری کرده‌اند. شیخ سلمان، رئیس کنونی AFC رقیب اصلی عادل عزت در این انتخابات است. شیخ سلمان دو روز پیش رسما اعلام کرد که خود را برای انتخابات جدید آماده کرده است. قطر و ایران حامیان شیخ سلمان در این انتخابات خواهد بود و سعودی ها به هر نحوی می خواهند شیخ سلمان را کنار بگذارند، اما فعالیت های شیخ سلمان برای توسعه فوتبال در قاره آسیا و رضایت بسیاری از کشورها از توجه این مدیر بحرینی برای پیشرفت فوتبال در قاره کهن رضایت دارند.

البته در این راستا واکنش کشورهایی سطح اول فوتبال آسیا از جمله ایران، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و حتی چین به این ائتلاف از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید منتظر ماند و دید که این کشورهای گرایش به سمتی خواهند داشت.