کد خبر: ۴۷۰۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وزیر امور خارجه لبنان به شدت انتقاد کرد و مدعی شد که بازدید وی به همراه سفرای خارجی از یک ورزشگاه در نزدیکی فرودگاه بیروت یک بازدید تبلیغاتی و فریبکارانه بوده است.

به گزارش شفاف به نقل از سایت النشره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، حزب الله از طریق بازدید تبلیغاتی و فریبکارانه جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان به همراه سفرای خارجی از ورزشگاه محله الاوزاعی علنا به جامعه جهانی دروغ می‌گوید چراکه جبران باسیل سفرا را تنها به ورزشگاه برد و از بازدید از کارخانه‌ای که در زیرزمین در مجاورت با این ورزشگاه قرار دارد و در آنجا موشک‌های پیشرفته تولید می‌شود، امتناع کرد.

وی گفت: این سفرا باید از خودشان بپرسند چرا این بازدید بعد از سه روز صورت گرفته است. حزب الله معمولا از پایگاه‌هایی که شناسایی شده‌اند تجهیزات خود را بیرون می‌کشد و متاسفانه دولت لبنان از طریق سرپوش گذاشتن بر اقدامات حزب الله جان شهروندان خود را به خطر می‌اندازد چراکه حزب الله از لبنان در تجاوزش علیه اسرائیل به عنوان گروگان استفاده می‌کند.

نتانیاهو در واکنش به شلیک موشک‌هایی از سوی ایران به شرق سوریه نیز ادعا کرد: تلاش ایران برای ربط دادن اسرائیل به تجاوزی که در جنوب این کشور صورت گرفته تلاشی سخیفانه است و شعار مرگ بر اسرائیل که روی این موشک‌ها نوشته شده بود دلیل قاطعی بر اهداف ایران در قبال اسرائیل است.

جبران باسیل روز دوشنبه به همراه هیئتی از سفیران از ورزشگاه باشگاه ورزشی العهد در منطقه الأوزاعی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بازدید کرد.

باسیل با این اقدام به دنبال پاسخ به ادعاهای بنیامین نتانیاهو بود که در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل با نشان دادن عکس‌هایی، مدعی شده بود که حزب الله مخفیگاه‌های سلاح در نزدیکی فرودگاه بیروت دارد.