کد خبر: ۴۷۰۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۶
جانسون:

بوریس جانسون به برخی از اعضای ارشد حزب محافظه کار اعلام کرده که در صورت رسیدن به نخست وزیری، بریگزیت را دست‌کم شش ماه به تعویق خواهد انداخت.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رویترز، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت، بوریس جانسون وزیر خارجه سابق انگلیس برنامه رهبری احتمالی خود بر حزب محافظه کار را برای برخی از وزرا در کابینه ترزا می نخست وزیر کنونی انگلیس تشریح کرد و گفته که می‌خواهد از یک وقفه در روند بریگزیت استفاده کند و سپس مذاکرات بریگزیت را از نو آغاز کند.

نارضایتی‌ها از ترزا می با نزدیک شدن به زمان خروج این کشور از اتحادیه اروپا که باید تا مارس ۲۰۱۹ تکمیل شود، افزایش یافته است.

نخست‌وزیر انگلیس بر تصویب طرح خروجش در پارلمان تاکید دارد اما یک سری از هم‌ حزبی‌های او با آن موافق نیستند و بدین ترتیب، او باید به رای مثبت قانونگذاران اپوزیسیون از حزب کارگر امید ببندد که آنها هم چندان تمایلی نشان نمی‌دهند.

به هر حال می تاکید دارد که بدون این توافق هم حاضر است از اتحادیه اروپا خارج شود "تا به رای مردم بریتانیا احترام بگذارد."

چندی پیش بوریس جانسون در اعتراض به روند مذاکرات بریگزیت با استعفا از ریاست وزارت خارجه انگلیس از کابینه ترزا می خارج شد.