کد خبر: ۴۷۰۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
اردوغان اعلام کرد:

رئیس‎جمهوری ترکیه از اتخاذ اقداماتی در راستای همکاری با روسیه برای برخورد با گروه‎های افراطی سوریه خبر داد.

به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید در همراهی با روسیه اقداماتی را علیه گروه‌های افراطی حاضر در سوریه انجام می‌دهد.

وی همچنین مدعی شد که به تلاش برای (همکاری) با مردم سوریه و نه دولت سوریه، برای یافتن راهی برای پایان دادن به بحران ادامه می‌دهد.

اردوغان که در جمع اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه صحبت می‌کرد؛ همچنین تاکید کرد هرگز اقدامی اشتباه در خصوص سوریه اتخاذ نکرده است.

به گفته اردوغان، همزمان با اتخاذ اقداماتی در راستای همکاری با روسیه برای مقابله با گروه‌های افراطی، نظارت ترکیه بر ادلب تشدید شده است.

وی همچنین از تصمیم برای برگزاری نشستی با حضور روسیه، آلمان و فرانسه در ماه میلادی اکتبر یا نوامبر خبر داد.

در ماه میلادی سپتامبر، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه به ترکیه درباره لزوم پاکسازی منطقه کاهش تنش ادلب از لوث تروریست‌ها هشدار داد.

در دیداری که در سوچی بین اردوغان و ولادیمیر پوتین همتای روسی صورت گرفت قرار شد تا تاریخ ۱۵ اکتبر، منطقه غیر نظامی در ادلب به وسعت ۹ تا ۱۲ مایل در امتداد محدوده برخورد معارضین و نیروهای دمشق ایجاد شود.

درحالی که ارتش سوریه آماده انجام عملیات علیه تروریست‌های مستقر در ادلب بود؛ مذاکرات سوچی با هدف ممانعت از تشدید تنش‌ها در منطقه انجام شد.