کد خبر: ۴۷۰۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در تبصره 17 پیشنهاد داد تا افزایش قیمت بنزین برای ایجاد اشتغال انجام شود ولی نمایندگان مردم این مورد را تصویب نکردند.

به گزارش شفاف، محسن علیجانی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در جلسه پاسخگویی مدیران و رؤسای سازمان‌ها به مصوبات ابلاغی فرمانداری تهران گفت: ویژگی این جلساتی که تا به حال برگزار شده حضور مسئولان در بین مردم است و با اطلاعات در دست تدبیری برای رفع مشکلات مردم اندیشیده می‌شود.

وی افزود:در منطقه 17 مشکل بافت فرسوده، کمبود فضای آموزشی، که در پی آن 44 مدرسه دونوبته شده‌اند، راه‌آهن و بنیاد شهید از مهمترین مسائل موجود هستند. نزدیک به 300 هزار نفر در این منطقه سکونت دارند و یک درصد از مساحت شهر تهران را این منطقه در برگرفته است و با توجه به تراکم بسیار بالا مجمع عمومی، استاندار، فرماندار،‌اعضای شورای شهر و ... پیگیر مسائل هستند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ما از فرماندار تهران به دلیل پیگیر بودن تشکر می‌کنیم. دولت در تبصره 17 پیشنهاد داد تا افزایش قیمت بنزین برای ایجاد اشتغال انجام شود ولی نمایندگان این مورد را تصویب نکردند. حال نوسازی بافت‌های فرسوده  و بسیاری از این نوع موارد همه ما را با مشکل روبرو کرده است که می‌طلبد همگی کمک کنیم مشکلات بافت‌های فرسوده که کانون آسیب‌های اجتماعی است، برطرف شود.

علیجانی ادامه داد: اگر در مناطق بافت‌های فرسوده ساخت وساز اتفاق بیفتد اشتغال به وجود خواهد آمد. حال که ما با جنگ اقتصادی آمریکا روبرو هستیم، قرار است سه تحرم پیش رو قرار بگیرد. آنان می‌خواهند فروش نفت ما به صفر برسد که هر چند این مورد عملی نیست ولی کاهش قیمت نفت به وجود آمده است.

وی بیان کرد:‌محدود کردن مبادلات مالی از دیگر مواردی است که در پی تحریم‌ها به وجود آمده ولی برای رفع آن راهکارهایی وجود دارد. همچنین تحریم فلزات و ابزارآلات نفتی و نفت از دیگر موارد مورد تحریم آمریکا است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به پیگیری مقام معظم رهبری حال همه دستگاه‌ها پیگیر هستیم تا بر مشکلات فائق آئیم. برنامه گفت‌وگو با مردم که در این جلسات ما انجام دادیم بسیار مفید بود و ما عقیده داریم هر جا که مردم در مسائل مشارکت یابند هزینه‌ها کم خواهد شد. همانطور که ما در زمان جنگ تحمیلی با هم‌افزایی مشکلات فائق آمدیم امروز نیز از این دوره سخت عبور خواهیم کرد.

علیجانی افزود:‌دشمنان ما تصمیم گرفتند با تحریم دارو و تجهیزات پزشکی دردی را بر مردم تحمیل کنند که این مورد با مشارکت مردم کم خواهد شد. ما بنیادهایی در اختیار داریم که به اندازه کل دولت سرمایه در اختیار دارند و می‌توانند در حل مشکلات کشور سرمایه‌گذاری انجام دهند که این مورد نیز باید ذیل اختیارات دولت باشد و از آن بهره‌ گرفته شود و در هر صورت ما باید کارآمدی مدیریت را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه هر چند نقد دولت خوب است،‌ گفت:‌در همین ارتباط عده‌ای این نقد را به صورت تخریب برده‌اند لذا ایجاد آرامش از مهمترین موارد حال حاضر است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:‌دولت در سال 96 مبلغ 75 میلیون دلار و در 5 ماهه اول سال 97 مبلغ 90 میلیون دلار اختصاص داد ولی با این وجود مشکلات حال حاضر کشور وجود دارد و امیدواریم با وجود این مشکلات بتوانیم از ثبت سفارش کالا گرفته تا استفاده عمومی مردم از کالاها را با کد رهگیری انجام دهیم و در بحث تولید و ادامه فعالیت کارخانجات تولیدی صنعتی باید کوشش کنیم.

علیجانی بیان کرد: امروز ما 1245 شهر و شهردار و همچنین 200 هزار نفر اعضای شورا در کل کشور داریم که همگی باید کمک کنند تا لایحه‌های چهارگانه با هم ‌افزایی حل شوند. ما می‌توانیم به اختلافی که بین آمریکا، چین و روسیه به وجود آمده طوری سیاست‌گذاری کنیم که بتوانیم مدیریت مسائل را در دست بگیریم.