کد خبر: ۴۷۰۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳

عضو کمیسیون برنامه و بودجه جزئیات طرح مجلس برای اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را تشریح کرد.

به گزارش شفاف، محمد حسینی در خصوص طرح مجلس برای اصلاح قانون بودجه ۹۷ گفت: برخی از تبصره های قانون بودجه نیاز به اصلاح و حکم جدید دارد، لذا در قالب طرح اصلاح قانون بودجه نسبت به اصلاح این بندها اقدام خواهیم کرد.

نماینده مردم تفرش در مجلس ادامه داد: طرح اصلاح قانون بودجه در رابطه با تبصره های مربوط به چگونگی استمهال وام های بانکی و بخشودگی جرائم و تامین قیر رایگان در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: مقرر شد بندهایی از لایحه بودجه که به دلیل ابهامات اجرایی نشده است و طی شش ماه گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفته نیز در قالب طرح اصلاح قانون بودجه ابهام زدایی شده و صریح و شفاف شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در خصوص بند «ط» تبصره ۱۶ بین برداشت دولت و بانک مرکزی و متن قانون در مورد بخشودگی جریمه وام اختلاف نظر وجود داشت لذا نیاز به اصلاحیه است، علاوه بر این در رابطه با اعداد و ارقام تبصره ۱۴ پیرامون هدفمندی یارانه ها ابهاماتی وجود دارد که باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: در خصوص بند هـ تبصره ۵ شیوه نامه و یا میزان بدهی بانک ها به بانک مرکزی مشخص نیست که باید در قانون بودجه اصلاح شود.