کد خبر: ۴۷۰۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
تولیت آستان قدس رضوی:

مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: توطئه فشار اقتصادی علیه ملت ایران با مقاومت و همراهی مردم شکست خواهد خورد.

به گزارش شفاف، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در اجتماع بسیجیان مشهد که در صحن جامع حرم مطهر امام هشتم(ع) برگزار شد اظهار کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته در جنگ فیزیکی و جنگ نرم شکست خورده اند و با مقاومت مردم ایران در توطئه اقتصادی نیز شکست خواهند خورد.

وی خاطرنشان کرد: ایستادگی ملت ایران مقابل توطئه های دشمنان با توکل برخداوند متعال و اعتماد به نفس به انجام رسیده و امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر این نکته تاکید داشتند و آنها را به ملت ایران آموختند. 

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمنان بعد از ۸ سال دفاع مقدس و نرسیدن به اهدافش جنگ نرم علیه ملت ایران را به راه انداختند و سعی کردند فرهنگ خود را بر جامعه و تفکر جوانان ایران حاکم کنند اما با ایستادگی نسل های بعد از انقلاب کار به جایی نبردند. 

رئیسی تصریح کرد: وحدت و انسجام ملی نقطه اقتدار کشور بوده و باید گفت امروز پیشرفت در حوزه‌های علمی، تکنولوژی‌ها و انرژی هسته‌ای از جمله عوامل مهم اقتدار ایران است که دشمن از این پیشرفت ها ناراحت است.

وی افزود: مردم سالاری دینی تنها در انتخابات نیست و تحقق این مهم در میدان دادن به نیروهای جوان و بسیجی در حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست و خدمت رسانی به مردم است که می تواند مشکلات کشور را حل کند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: بسیجیان به هیچ عنوان خود را در بن بست نمی بینند و حرکت بسیج همچنان پویا بوده و دچار ایستایی و توقف نمی شود. امروز مدل بسیج در کشورهای دیگر پیاده سازی  و به الگویی برای آنها تبدیل شده و مردم منطقه با تکیه بر توان خود بانگ عدالت خواهی و مقاومت را فریاد می زنند و طی چند روز آینده جبهه متحد مقاومت در راهپیمایی اربعین بیعت خود رابا امام حسین(ع) اعلام خواهند کرد.

رئیسی بیان کرد: ما به عظمت ایران و جمهوری اسلامی و به شکست ناپذیری ملت ایران سخت پایبند هستیم و رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی را در نگاه به توانایی های داخلی پیگیری می کنیم و معتقدیم آنچه می تواند امروز برای همه ما سرلوحه کار باشد مقاومت در برابر دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمن تلاش می کند ملت ایران را به دست خودشان خلع سلاح کند و برخی کنوانسیون ها میدان بازی بوده که دشمن آن را طراحی کرده تا از این طریق اقتدار ایران را صلب کنند اما نیروهای مسلح و مسئولان ما هوشیار هستند.