کد خبر: ۴۷۰۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به بارش شدید باران و کاهش 12 درجه ای دمای هوا، از احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتی معابر در این استان خبر داد.

به گزارش شفاف، مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به بارش شدید باران و کاهش 12 درجه ای دمای هوا، از احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتی معابر در این استان خبر داد.

‌علی‌اصغر احمدی در گفت‌وگویی اظهار کرد: از روز جمعه تا شنبه پیش رو، بارش شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و طوفان با کاهش 12 درجه‌ای دمای هوا در استان مازندران مورد انتظار است.

وی همچنین از احتمال بارش برف در مناطق کوهستانی و نقاط مرتفع استان خبر داد و گفت: احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتی معابر در استان مازندران وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: در این راستا جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران برای هماهنگی بیشتر دستگاه‌های امدادی و خدماتی در سطح استان برگزار شد و تمام دستگاه‌ها در حالت آماده‌باش کامل بسر می برند.

احمدی در توصیه به مردم تصریح کرد: مردم و مسافران طی روزهای جمعه و شنبه از کوهپیمایی و طبیعت‌گردی پرهیز کنند و دامداران نیز دام‌های خود را در مناطق امن و به دور از مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها ببرند و دامداران و ساکنان رودخانه‌ها از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران تصریح کرد: با توجه به وزش باد شدید شهرداری‌ها نسبت به پاک‌سازی معابر و محکم کردن تابلوها و بیلبوردهای شهر اقدام کنند تا از خطرات احتمال جلوگیری شود.

احمدی با اشاره به اینکه طی این مدت دریای مازندران به‌صورت مواج بوده و انجام تمامی فعالیت‌های دریایی ممنوع است، اظهار کرد: از روز شنبه این سامانه در شرق استان شدت بیشتری یافته و به تدریج از مازندران خارج می شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: