کد خبر: ۴۷۱۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
زندی مطرح کرد؛

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از لزوم کاهش ۸ درصدی گاز‌های گلخانه‌ای بر اساس توافق نامه پاریس تا سال ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش شفاف، مسعود زندی رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگویی در رابطه با کاهش گازهای گلخانه ای در کشور اظهار داشت: در سازمان محیط زیست برای کاهش گازهای گلخانه ای چندین سند از جمله اقتصاد کم کربن، آیین نامه کاهش آلودگی هوا و سند NDC تهیه شده است .

وی افزود: برنامه هایی به تمام دستگاه های اجرایی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای ارائه شده است که تمام دستگاه ها مکلف به اجرای این برنامه ها هستند.

 

زندی در رابطه با توافق نامه پاریس برای کاهش گازهای گلخانه ای نیز افزود: تمام دستگاه ها براساس توافق نامه پاریس تا سال 2020 باید گازهای گلخانه ای خود را تا 8 درصد کاهش دهند .

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه بیان کرد: ایران به دلیل وجود تحریم ها و شرایط موجود تاکنون نتواسته براساس توافق نامه پاریس به کاهش 8 درصدی برسد.

وی در ادامه عنوان کرد: ایران با شرایط موجود تاکنون 4 درصد از گازهای گلخانه ای خود را کاهش داده است که اگر این 4 درصد در تمام دستگاه اجرا و مورد تایید مجلس شورای اسلامی نیز قرار گیرد، می توانیم به تکالیف خود عمل کنیم.

زندی تصریح کرد: کاهش گازهای گلخانه ای منوط به اجرای قوانین از جمله قانون الگوی مصرف و برنامه ششم توسعه است.

وی افزود: سازمان محیط زیست بر دستگاه های اجرایی و شرکت هایی که گازهای گلخانه ای تولید می کنند نظارت می کند تا آنها را مجاب به کاهش گازهای گلخانه ای کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار