کد خبر: ۴۷۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تجربه چهل‌ساله تعامل ابرقدرت‌ها با انقلاب اسلامی این را نشان می دهد که CFT راه حل مشکلات کشورنیست.

به گزارش شفاف، سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه چهل ساله ما این را نشان داده که هرگاه ایران بر مبنای احترام به حقوق و مناسبات بین‌الملل عمل کرده است، ابرقدرت‌ها به سرگردگی آمریکا به جای آن که این اقدام ما را مورد تقدیر قرار دهند، در برابر حسن نیت ما جز بدنیتی، دشمنی و تخاصم راه دیگری را در پیش نگرفته‌اند.

شهریاری با تأکید بر اینکه این احتمال وجود ندارد که پیوستن به این کنوانسیون‌ها مشکل ما با ابرقدرت‌ها و دنیای استکبار را حل کند، گفت: آنها از پیوستن ایران به همین کنوانسیون‌ها، دستاویزی برای فشار بیش‌تر بر ایران می‌سازند و از این رو من به نمایندگی از مردم به این لایحه رای منفی داده‌ام.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: من معتقدم با الحاق ایران به CFT اتفاق امیدبخشی برای کشور نخواهد افتاد.

شهریاری در ارتباط با پیش‌بینی خود در خصوص نظر شورای نگهبان درباره مصوبه مجلس گفت: گمان می‌کنم که این مصوبه بی‌اشکال نباشد.

منبع: فارس
آخرین اخبار