کد خبر: ۴۷۱۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲

با افزایش تب بازار ارز و کنترل اوضاع توسط دولت برای بالا نرفتن قیمت ها در ذهن مردم یک سوال مهم وجود دارد، آیا در حال حاضر وقت خرید است یا فروش دلار؟

در حال حاضر باید دلار خرید یا فروخت؟

به گزارش شفاف، از ابتدای امسال بود که بازار ارز و طلا به شدت ملتهب شد تا جایی که حالا در هر جمع و گروهی از قیمت لحظه ای دلار صحبت می شود و همه اقشار جامعه تبدیل به خریدار و فروشنده ارز شدند.

فقط کافیست یه سری به بازار ارز بزنید ببینید که دیگر این کالا به عنوان یک محصول خاص نیست و از پیر و جوون، مرد و زن مشغول خرید و فروش آن هستند و در حال حاضر خیلی از مردم در خانه ارز نگهداری می کنند.

در چند روز گذشته که قیمت ها روبه کاهش دارد اکثریت مردم فروشنده هستند و عده ی کمی هنوز در این بازار مشغول خرید ارز هستند، البته طبق اعلام رییس بانک مرکزی خرید ارز اصلا راه مناسبی برای سرمایه گذاری نیست و مردم بهتر است محصول دیگری

برای این موضوع انتخاب کنند.

رییس بانک مرکزی در یک مصاحبه دیگر اعلام کرده است میزان ارز های خانگی در حال حاضر بیش از 20 میلیارد دلار است که این برای اقتصاد کشور بسیار مضر است و این حجم از ارز در خانه ها نباید بلوکه شود و ما در بازار دچار نوسان شویم. 

در همین راستا، آیت محمد ولی؛ رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه دارندگان سرمایه بهترین کارشناس برای تشخیص محل سرمایه گذاری دارایی خود هستند، اظهار داشت: توصیه فعالان این بازار به مردم عادی عدم ورود به بازار و خرید و فروش است،

زیرا با توجه به بالا بودن ریسک خرید و فروش در این بازار، ورود و فعالیت در این بازار نیازمند صبر و تحمل تمامی ریسک ها و خطرات آن است.

وی افزود: اگر مردم سرمایه خود را در اینگونه بازارهای سرمایه گذاری می کنند، باید صبور باشند زیرا در کوتاه مدت سودده نخواهد بود و به دلیل نوسانات زیاد، به تعادل رسیدن بازار زمانبر خواهد بود.

ارز های خود را نفروشید 

به گزارش اطلاع نیوز بانک مرکزی دوباره با راه اندازی حساب های ارزی اقدام به جمع آوری ارز های مردم کرده است و با این کار هم سود مناسب به سپرده های ارزی مرد می دهد هم می تواند ارزهای خانگی مردم را جمع آوری کند یا آنها را با قیمت روز از مردم بخرد حالا انتخاب با مردم است که بفروشند یا سپرده کنند.

به گفته آیت محمد ولی رییس اتحادیه طلا و جواهر نیز مردم عادی نباید به بازار ارز و طلا روی بیاورند زیرا این کار هم نیاز به علم دارد و اگر به ابازار آشنایی کامل نداشته باشید قطعا ضررش از سود این کار بیشتر است، اما وی با اشاره به اینکه اگر هم وارد این عرصه شدید باید صبر و

تحمل داشته باشید وگرنه این محصول در کوتاه مدت سودی نخواهد داشت و فقط باید بلند مدت به این کالاها نگاه کرد تا سود دهی بهتر و بیشتری داشته باشند.

در آخر فقط این مسئله را فراموش نکنیم که طبق گفته اکثریت کارشناسان ورود به بازار ارز نیاز به دانش و صبوری دارد پس اگه این دو فاکتور را نداریم اصلا خرید و فروش دلار را به عنوان سرمایه گذاری انتخاب نکنیم.

قیمت دلار امروز 21 مهرماه در بانک ها برای خرید 10 هزار و 450 تومان می باشد.

قیمت طلا هم در بازار امروز هر گرم طلای 18عیار 424.100 تومان معامله شد.

منبع: اطلاع نیوز

آخرین اخبار