کد خبر: ۴۷۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
سانا گزارش داد

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا شهر هجین سوریه را با بمب‌های فسفری مورد هدف قرار داد که در سطح بین‌المللی استفاده از آن ممنوع است.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری سانا، جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا حملات خود به اراضی سوریه را به بهانه مبارزه با داعش ادامه داده و امروز (شنبه) با بمب‌های حاوی فسفر سفید  که در سطح بین‌المللی استفاده از آن ممنوع است، برخی از مناطق شهر هجین را در حومه شرقی دیرالزور مورد هدف قرار دادند. درباره جزئیات این عملیات و تعداد قربانیان آن هنوز اظهارنظری نشده است.

فعالان از طریق شبکه‌های مجازی تصاویر حملات ائتلاف بین‌المللی به هجین را منتشر کردند که در آنها استفاده از بمب‌های فسفری دیده می‌شود.

طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، دو جنگنده آمریکایی هشتم ماه میلادی گذشته هم هجین را با استفاده از مهمات فسفری قابل اشتعال مورد حمله قرار داده بودند.

پیشتر ائتلاف بین‌المللی نسبت به استفاده از بمب‌های حاوی فسفر سفید در حملات خود به شهر رقه در ماه ژوئن به بهانه "شناسایی مکانی که باید مورد هدف قرار دهد و شناسایی تروریست‌هایی که مخفی شده‌اند" اذعان کرده بود تا جایی که این حملات منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی و انهدام بیشتر منازل شد.