کد خبر: ۴۷۱۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گزارش داد؛

تازه‌ترین گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات حاکی است که سازمان انرژی اتمی با ۸ روز، کمترین زمان پاسخگویی را در سامانه یادشده، به خود اختصاص داده است.

به گزارش شفاف  به نقل از دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، این کمیسیون به تازگی گزارشی از نحوه عملکرد دستگاه‌های دولتی در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر کرده است که بر اساس آن پاسخگوترین و غیرپاسخگوترین وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها تا تاریخ ۹ مهرماه ۹۷ معرفی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، سازمان انرژی اتمی، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نفت به ترتیب با ۸، ۹ و ۱۴ روز به عنوان دستگاه‌هایی با کمترین زمان پاسخگویی و سازمان برنامه و بودجه، جمعیت هلال احمر و وزارت ورزش و جوانان به ترتیب با ۱۸۴، ۱۶۴ و ۱۱۶ روز به عنوان دستگاه‌هایی با بیشترین زمان پاسخگویی معرفی شده‌اند.

همچنین مطابق این گزارش، وزارت کشور، وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین تعداد پاسخ به درخواست‌های ارائه شده در سامانه را داده و وزارت امور خارجه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان انرژی اتمی با توجه به تعداد درخواست‌های ثبت شده، کمترین درصد نارضایتی از پاسخ‌ها را داشته‌اند.

گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات می‌افزاید که بیشترین زیرمجموعه فعال در سامانه نیز متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط زیست است.

یادآوری می‌شود، سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات در تیر ماه ۹۶ و با حضور وزرای وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات و فناوری ارتباطات راه‌اندازی شد.

آخرین اخبار