کد خبر: ۴۷۲۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰

شماره یکصد و بیست و هفتم مجله «بخارا» با دو شعر منتشرنشده از هوشنگ ابتهاج (سایه) و دو مقاله چاپ نشده از محمدرضا شفیعی کندکنی و محمدعلی موحد، از امروز در دکه‌های روزنامه فروشی عرضه شد.

به گزارش شفاف، در این شماره بخارا (۱۲۷) دو شعر از سرودهای منتشر نشده هوشنگ ابتهاج (سایه) و همچنین یادنامه مفصلی درباره زنده‌یاد غلامحسین صدیقی به همراه تصاویر و اسناد آمده است.

تندیس و در رثای دوست، عناوین دو شعر منتشرنشده از هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه) هستند. در بخش نقد ادبی، مطلبی با عنوان «آستین» و «شروطی» از محمدرضا شفیعی کدکنی آمده است. در بخش زبان‌شناسی هم بخش دوم مقاله زبان، ثمره تکامل بشر از محمدرضا باطنی را می‌خوانیم.

در قسمت مثنوی‌پژوهی، قله قاف عرفان و شاعرانگی از محمدعلی موحد، آمده است و در بخش تاریخ ادبیات فارسی، هفتمین شماره از سلسله مطالب مسعود جعفری جزی با عنوان تغییر جایگاه شاعران در تاریخ ادبیات را می‌خوانیم.

یازدهمین شماره نشر و تمدن از عبدالحسین آذرنگ و چهل و چهارمین شماره قلم‌رنجه از بهاءالدین خرمشاهی، پانزدهمین شماره در حواشی کتاب در ایران از محمود آموزگار، چهل و پنجمین شماره آویزه‌ها از میلاد عظیمی و هشتمین شماره در حاشیه ایرانشناسی از محمد افشین‌وفایی، بخش دیگری از مطالب این نشریه را تشکیل می‌دهند.

یادنامه دکتر غلامحسین صدیقی، گفتگو با عبدالحسین وهاب‌زاده و گزارش شب محسن میرزایی نیز به همراه چهل و هشتمین شماره از سلسله مطالب از چشمه خورشید به قلم هاشم رجب‌زاده و هفتمین شماره از مقالات به ترنم و ترانه از مهدی فیروزیان، بیست و چهارمین شماره از مطالب با عنوان کتاب‌ها و نشریاتی از تاجیکستان به قلم مسعود عرفانیان، چهارمین شماره کاریز از مجید سلیمانی و بیستمین شماره از مطالب یادداشت‌های یک کتابدار از یزدان منصوریان، در این شماره «بخارا» آمده است.

آخرین اخبار