کد خبر: ۴۷۲۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸

مشاور و نماینده ویژه ترامپ در صلح خاورمیانه عربستان را متحدی استراتژیک و قوی برای آمریکا دانست که به همکاری با آنها برای مقابله با آنچه او رفتار تهاجمی ایران نامید، نیازمندند.

به گزارش شفاف، جرد کوشنر صبح دوشنبه در گفت و گو با بخش شهروند شبکه خبری سی ان ان افزود: من نماینده ترامپ درامور خاورمیانه نیستم،من فقط در موضوع صلح خاورمیانه بین اسرائیل و فلسطین کار می کنم که در این تلاش، شرکای منطقه ای متعددی حضور دارند.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری یک تیم سیاست خارجی قوی دارد که با رهبری مایک پمپئو وزیر خارجه، جان بولتون مشاور امنیت ملی و نیکی هیلی که در سازمان ملل نمایندگی خوبی دارد و جیمز متیس وزیر دفاع، کار می کنند. ما یک تیم بسیار خوبی داریم و من یک بخش کوچکی از این مجموعه هستم.

داماد رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ما باید بتوانیم با متحدان خود کار کنیم، من فکر می کنم عربستان سعودی در این مقطع که تهاجم ایران را به عقب می رانیم، متحد قوی برای ما بوده است، ایران تروریسم زیادی همچون حزب الله، حماس و حوثی های یمن را تامین مالی می کند.

کوشنر مدعی شد: ایران رفتار خشنی برای مدت طولانی داشته است و ما باید بتوانیم هدف یا اهداف استراتژیک خود را دنبال و با آن نیز برخورد کنیم.