کد خبر: ۴۷۲۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

علیرضا بیرانوند بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل السد که با درخشش خارق العاده او رقم خورد، گفت: بغض گلویم را گرفته و نمی‌دانم چه بگویم.

به گزارش شفاف، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم پرسپولیس پس از صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: بغض گلویم را گرفته و نمی‌دانم چه بگویم. بچه‌ها کار خیلی بزرگی را انجام دادند و خیلی خوشحالم مردم و هواداران دوست داشتنی که امروز به ورزشگاه آمدند، با خوشحالی به خانه رفتند.

بیرانوند:چطورضربه‌ژاوی‌راگرفتم؟بغض‌گلویم‌راگرفته

دروازه‌بان درخشان پرسپولیس با اشاره به مهار توپ ژاوی در دقایق پایانی بازی که پرسپولیس را از شکست و حذف از لیگ قهرمانان آسیا نجات داد، عنوان کرد: دعای خیر مردم بود که توانستم توپ را بگیرم. دعای 90 میلیون ایرانی، 40، 50 میلیون هوادار پرسپولیس و به خصوص 100 هزار هواداری که امروز به ورزشگاه آمده بودند. واقعاً خیلی زحمت کشیدم. می‌دانستم این اتفاق برای پرسپولیس رخ می‌دهد و به هیچ‌کدام از پیشنهاداتی که بعد از جام جهانی به من رسید، فکر نکردم. همه چیز را به فال نیک گرفتم و خدا مزد تمام زحماتی که کشیدم را امروز به من داد.

بیرانوند با بیان اینکه خوشحالم سهم کوچکی در این خوشحالی مردم داشتم، گفت: به فینال رفتیم، اما اینکه دوم شویم واقعاً برای ما مهم نیست. اگر قرار است دوم شویم، بازی نکنیم بهتر است. خیلی زحمت کشیدیم تا به فینال برسیم و هیچ چیز جز قهرمانی ما را خوشحال نمی‌کند.

وی ادامه داد: از آقای برانکو ممنونم و خیلی زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند. او خیلی جدی تمام تمرکزش رو روی فینال گذاشته است. بازی‌های خیلی سنگینی داریم و چهار روز دیگر باید در لیگ بازی کنیم که این بازی‌ها خیلی سنگین است. به آقای برانکو بابت تیم خیلی خوبی که جمع کرد و به بازیکنان جوانی که میدان داد، تبریک می‌گویم. امیدوارم او بعد از چهار سال که یک بار نایب قهرمان و دو بار قهرمان ایران شد، بتواند قهرمان آسیا شود. مردم هم اکنون هیچ چیز جز قهرمانی آسیا نمی‌خواهند. از خدا می‌خواهم به ما کمک کند. واقعاً خدا به ما کمک می‌کند، چون خیلی بازیکنان ما رفتند. وقتی از نقل و انتقالات محروم بودیم، اما پنج بازیکن اصلی‌مان را از دست دادیم.

وی با اشاره به رفتن بازیکنان این تیم در ابتدای فصل و مصدومیت بازیکنان این تیم پیش از دیدار مقابل السد، گفت: حسین ماهینی مصدوم شد، دیدید که امروز امید عالشاه 10، 15 دقیقه بیشتر نتوانست به ما کمک کند. دست برانکو واقعاً خالی بود و واقعاً به او تبریک می‌گویم با تیمی که کمبود بازیکن داشت، به اینجا رسید. یک خواهش و پیشنهاد هم برای هوادارانی دارم که نتوانستند امروز به ورزشگاه بیایند و بازیکنان را از نزدیک ببینم. ما فردا ساعت 11 صبح در ورزشگاه شهید کاظمی تمرین داریم و امیدوارم هواداران بیایند به ما روحیه بدهند، ما را تشویق کنند، چون به حمایت آنها نیاز داریم به خصوص برای بازیکنان جوانی که داریم. باید یک تشکر هم از رسانه‌ها داشته باشم که در این یک هفته واقعاً برای پرسپولیس و ایران سنگ تمام گذاشتند و اجازه ندادند حاشیه‌ای وارد تیم شود تا بتوانیم فینالیست شویم. امیدوارم در فینال هم با دعای خیر مردم بتوانیم نتیجه خیلی خوبی بگیریم.