کد خبر: ۴۷۲۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیات رئیسه مجلس باید با تعیین راه مجلس و ایجاد همگرایی در شرایط متلاطم اقتصادی ورود می‌کرد، اظهارکرد: هیات رئیسه مجلس در این خصوص نقش خود را به خوبی ایفا نکرد.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: در این شرایط با وجود تلاطم‌های اقتصادی مردم با مشکلاتی روبرو شده‌اند. همه ما از این تریبون مجلس به همه اعتراض کردیم ولی یک ضرب‌المثل است که می‌گوید یک سوزن به خود بزن و بعد یک جوالدوز به دیگران.

وی افزود: با یک کلمه و اظهار شرمندگی به پیشگاه ملت می‌گویم مجلس وظیفه خود را آنگونه که باید و شاید در این شرایط انجام نداد که دلایل مختلفی در این خصوص وجود دارد. شش کمیسیون اقتصادی مجلس مستقیما با این موضوع مرتبط هستند. ما در مجلس کارشناسان اقتصادی داریم. هر کمیسیون در مجلس به صورت آتش به اختیار در این خصوص عمل کرد ولی هیات رئیسه که باید یک هم‌افزایی در این خصوص ایجاد می‌کرد و جهت کار مجلس را تعیین می‌کرد و کمک دولت بود چنین نقشی را ایفا نکرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس باید در این خصوص ورود می‌کرد. مجلس باید زمینه و ملات یک طرح را به صورت همه جانبه فراهم می‌کرد. باید نظر متخصصین و کارشناسان دانشگاهی گرفته می‌شد. باید از تجارب کارشناسان تجربی بازار استفاده می‌شد و از نظر آن‌ها در تقویت نقاط قوت این طرح استفاده می‌شد. باید در این خصوص دولت خوانده می‌شد و به او گفته می‌شد که راه حل مجلس این است. این طرح را اگر مشکلی در آن نیست، اجرا کند و اگر نمی‌تواند آن را اجرا کند، بگوید مشکل کجاست.

ذوالنوری بیان کرد: در این مدت چندین جلسه غیر علنی برگزار کردیم، یک بار معاون اول، یک بار رئیس برنامه بودجه را خواندیم و حضور پیدا کردند و یک بار کس دیگری آمد و مطالبی را مطرح کرد، مطالبی که مطرح شد درد و دل بود و عده‌ای با قرعه کشی و بدون آمادگی قبلی مطالبی را مطرح کردند. مردم به مجلس دلخوش کرده‌اند. روز گذشته به جای پرداختن به مسائل معیشتی مردم این مسئله مطرح شد که اگر شورای نگهبان در خصوص CFT نظر مخالف داشت، مجلس در این خصوص جلسه داشته باشد.

وی ادامه داد: مجلس امروز باید حال مردم را درک کند. مردم در فشار شدید هستند، مجلس به عنوان عصاره ملت نقش موثری را ایفا کند، مردم به چه دل خوش کنند؟ ما باید جهادی عمل کنیم.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: