کد خبر: ۴۷۲۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴

ولی عهد سعودی در نشست سرمایه‌گذاری «داووس صحراء» گفت : اجازه نخواهد داد برخی با استفاده از قضیه خاشقچی، بین ترکیه و عربستان سعودی شکاف ایجاد کنند.

به گزارش شفاف، «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی در نشست موسوم به «ابتکار آینده سرمایه» که از آن تحت عنوان «داووس صحرا» نام برده می‌شود و از سوی بسیاری از سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها بایکوت شده بود، سخنرانی کرد.

ولی‌عهد سعودی در دومین روز این نشست که «سعد الحریری»، نخست وزیر لبنان و «سلمان بن حمد آل خلیفه»، ولی‌عهد بحرین حضور داشتند، سخنرانی کرد.

او در پاسخ به مجری این نشست که از او خواست در مورد ماجرای قتل «جمال خاشقچی»، نویسنده و روزنامه‌نگار منتقد آل سعود در کنسولگری سعودی گفت‌وگو کند، اظهار داشت که قتل خاشقچی «جنایت وحشتناک و دردناکی» بود.

بن سلمان مدعی شد که حادثه قتل جمال خاشقچی برای همه دنیا و سعودی‌ها «بسیار دردآور» بود و دولت سعودی آمران این «جنایت» را به سزای اعمال خودشان خواهد رساند.

او گفت که با دولت ترکیه برای مشخص شدن حقیقت و تکمیل تحقیقات در مورد قضیه خاشقچی همکاری می‌کند.

ولی‌عهد سعودی مدعی شد که برخی می‌خواهند از پرونده قتل خاشقچی سوء استفاده کرده و بین ترکیه و عربستان سعودی شکاف ایجاد کنند.

محمد بن سلمان همچنین اظهار داشت که با وجود ملک سلمان، «اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه و خود ولی‌عهد کسی نمی‌تواند بین ریاض و آنکارا شکاف ایجاد کند.

او با بیان اینکه حادثه قتل خاشقچی «وحشتناک» و «بسیار دردناک» بود، ادعا کرد که کسی نمی‌تواند این حادثه و جنایت را «توجیه» کند.

ولی‌عهد سعودی متهم به قتل خاشقچی همچنین گفت که کشورش به «جنگ» خود علیه افراط‌گرایی ادامه خواهد داد و اصلاحات در عربستان سعودی ادامه خواهد داشت و کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

او در مورد اصلاحات اجتماعی و اقتصادی خود گفت که این اصلاحات به توسعه همه کشورهای منطقه کمک خواهد کرد حتی قطر که از سوی محور عربستان در محاصره و تحریم است.

محمد بن سلمان با بیان اینکه غرب آسیا به «اروپای جدید» تبدیل خواهد شد، گفت که می‌خواهد قبل از آنکه بمیرد، «خاورمیانه» پیشرفت کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: