کد خبر: ۴۷۲۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰

باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در سخنرانی های انتخاباتی با انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده و جمهوریخواهان آنها را به دروغگویی متهم کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از آسوشیتدپرس، این سخنان شدیدترین و مستقیم ترین انتقاد اوباما از ریاست جمهوری ترامپ به شمار می آید، با این حال وی سعی کرد که اشاره ای به نام ترامپ نکند. اوباما در سفر به ایالت های میشیگان و ویسکانسین تلاش کرد تا رای دهندگان را ترغیب کند که به نامزدهای دموکرات رای دهند.

اوباما به اظهارات اخیر ترامپ اشاره کرد که گفته بود تا پیش از انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر طرح کاهش مالیات ها را به تصویب کنگره می رساند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا اظهار داشت: کنگره تا پیش از انتخابات جلسه نخواهد داشت. او این حرف ها را خودش سر هم می کند.

اوباما جمهوریخواهان را به دروغگویی متهم کرد و گفت آنها می گویند از مردم حمایت می کنند اما در عین حال تلاش می کنند «قانون خدمات بهداشت و درمان مقرون به صرفه» را لغو کنند.

وی افزود: چیزی که ما قبلا ندیده بودیم سیاستمدارهایی هستند که به طرزی بد، شرم آور و آشکار بارها و بارها دروغ می گویند.

اوباما به مساله هک ایمیل های هیلاری کلینتون وزیر خارجه دولتش و انتشار خبر شنود تماس های تلفنی ترامپ توسط چین و روسیه اشاره کرد. وی گفت: در انتخابات قبلی، موضوع ایمیل های خصوصی هیلاری کلینتون بود و می گفتند این وحشتناک است یا می گفتند که این بحرانی در امنیت ملی است.

اوباما افزود: حالا چینی ها به تلفن آیفون رئیس جمهوری گوش می دهند.

انتخابات میاندوره ای آمریکا ششم نوامبر (15 آبان) برگزار می شود. پیش بینی می شود که جمهوریخواهان اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا از دست بدهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: