کد خبر: ۴۷۲۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳

جمعیت هلال احمر با بکارگیری ۱۲ هزار نیروی درمانی و امدادی تاکنون به ۵۰ هزار زائر اربعین، خدمات امدادی و درمانی ارائه کرده است.

به گزارش شفاف، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، گفت: با نزدیک شدن به مراسم اربعین تعداد زائران نیز افزایش می یابد، لذا زائران می توانند با مراجعه به پایگاه های هلال احمر در پایانه های منتهی به مرز های مهران، چذابه و شلمچه و همچنین پایگاه های مستقر در مسیر راهپیمایی نجف به کربلا از خدمات درمانی و امدادی کامل جمعیت هلال احمر بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: این خدمات تا پایان عزاداری اربعین ادامه دارد و هموطنان می توانند با مراجعه به این پایگاه ها خدمات مورد نیاز بهداشتی و درمانی و امدادی دریافت کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، با اشاره به بازدید از بیمارستان الحسین و پایگاه های امدادی و درمانی در کربلا و اینکه سه قرارگاه هلال احمر در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه برای خدمات رسانی به مردم  همچنان فعال است، خاطر نشان کرد: پایگاه های هلال احمر در نجف، کربلا، کاظمین و سامرا نیز به طور شبانه روز مشغول خدمات رسانی به مراجعان هستند.

وی اظهار کرد: در  اجرای طرح خدمات رسانی جمعیت هلال احمر به زائران اربعین ۱۲ هزار نیروی امدادگر، نجاتگر، پزشک، پرستار و عوامل پشتیبانی همکاری دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، ادامه داد: در مجموع ۴۷۷ پایگاه ثابت و ۱۲۰ پایگاه موقت برای خدمت به زائران حسینی بر پا شده است که مجهز به ۳۰ دستگاه آمبولانس و ۷ دستگاه اتوبوس آمبولانسی هستند.

سلیمی افزود: در اجرای طرح اربعین ۲۰۰ نفر امدادگر  سازمان امداد و نجات در پایگاه ها در کنار نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به هموطنان زائر خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به بازگشت زائران به ایران، گفت: فعالیت های هلال احمر بعد از اربعین بصورت پلکانی کم خواهد شد.

سلیمی، ابراز امیدواری کرد زائران برنامه بازگشت به کشور را طوری تنظیم و مدیریت کنند که با مشکل ترافیک مواجه نشوند و از تصادفات جاده ای هم  پیشگیری شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: