کد خبر: ۴۷۲۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
ورق در نوار ساحلی شرق رود فرات برگشت؛ غافلگیر شدن دوباره شبه نظامیان کُرد در شرایط نامساعد آب و هوایی با بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی

تازه‌ترین خبر‌ها از تحولات میدانی نوار ساحلی شرق رود فرات در جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور حاکیست، درگیری‌های سنگین میان شبه نظامیان کُرد و بازمانده‌های گروه تروریستی داعش به شدت ادامه ادامه دارد.

به گزارش شفاف، تازه‌ترین خبر‌ها از تحولات میدانی نوار ساحلی شرق رود فرات در جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور حاکیست، درگیری‌های سنگین میان شبه نظامیان کُرد و بازمانده‌های گروه تروریستی داعش به شدت ادامه ادامه دارد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با میزان به جزئیات درگیری‌ها در نوار ساحلی شرق رود فرات اشاره کرد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، درگیری‌های شدیدی میان شبه نظامیان کُرد و تروریست‌های داعش در حومه شهرک «هجین» به وقوع پیوست.

این منبع میدانی با بیان این که مناطق در حومه شهرک «هجین» میان طرفین دست به دست می‌شود، گفت: تروریست‌های داعش دست برتر را در این محور دارند و موفق شدند خسارت‌هایی را به شبه نظامیان کُرد وارد کنند.

وی افزود: تروریست‌های داعش از اوضاع نامساعد هوا (گرد و خاک شدید) به بهترین شکل ممکن استفاده کردند و با ضد حملات ناگهانی و مهلک موفق شدند شبه نظامیان کُرد را از حومه شرقی شهرک هجین عقب برانند.

این منبع میدانی با توضیح این که حملات انتحاری داعش سهمی ویژه در عقب راندن شبه نظامیان کُرد داشت، گفت: تروریست‌های داعش به شدت از مواضع خود در شهرک «هجین» دفاع می‌کنند چرا که این شهرک مهم‌ترین پایگاه آنان در نوار ساحلی شرق رود فرات محسوب می‌شود.

به گزارش میزان، در جریان درگیری‌ها در حومه شرقی شهرک هجین حدود ۲۵ تن از شبه نظامیان کُرد کشته شدند و شماری دیگر هم زخمی شدند تا یک بار دیگر ثابت شود آنان در شرایط بد آب و هوایی غافلگیر می‌شوند.

تروریست‌های داعش با پیشروی‌های جدیدی که در ۲۴ ساعت گذشته به دست آوردند، حدود ۱۰ کیلومتر مربع از مناطق تازه تصرف شده توسط شبه نظامیان کُرد را در حومه شهرک «هجین» دوباره اشغال کردند.

اگر عناصر تروریستی داعش ۵ کیلومتر مربع دیگر از مناطق تازه تصرف شده توسط نیرو‌های شبه نظامی کُرد را در حومه شهرک هجین مجدد به اشغال خود دربیاورند همه تحولات میدانی در این محور به ۴۵ روز قبل یعنی زمان شروع عملیات شبه نظامیان گُرد در نوار ساحلی شرق رود فرات باز می‌گردد.

از حومه شهرک «السوسه» خبر می‌رسد، تروریست‌های داعش ضربات مهلکی را به شبه نظامیان کُرد وارد کردند؛ در جریان درگیری‌های سنگین در این محور حدود ۶۰ تن از نیرو‌های شبه نظامی کُرد کشته و زخمی شدند.

به گزارش شفاف، تروریست‌های داعش با ضد حملات غافلگیرانه موفق شدند شبه نظامیان کُرد را در این محور عقب برانند و بخش وسیعی از شهرک «السوسه» را دوباره به اشغال دربیاورند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: