کد خبر: ۴۷۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران از برنامه ویژه وزارت راه برای اتمام مسکن مهر خبر داد و افزایش ۵ میلیونی وام متقاضیان، پیشنهاد واردات کالاهای خاص، اجازه هزینه‌کرد خاص و تخصیص قیر یارانه‌ای را از جمله راهکارهای اجرایی در این راستا اعلام کرد.

به گزارش شفاف، حبیب‌الله طاهرخانی، اظهار کرد: اصلی ترین مسئله به سرانجام رساندن مسکن مهر، تامین مالی باقیمانده کار است که به یک موضوع جدی تبدیل شده است.

وی با بیان این که بخشی از این منابع مالی مربوط به آماده‌سازی و محوطه‌سازی واحدهای مسکن مهر است، تصریح کرد: ما پذیرفته‌ایم و مصوبه‌هایی از هیئت دولت داریم که از محل منابع داخلی بتوانیم منابع مالی این کار را تامین کنیم تا به این ترتیب فشار کمتری به متقاضیان مسکن مهر وارد شود.

وی در عین حال افزود: اما قضیه این است که چارچوب قراردادها در قالب تفاهمنامه است و قاعدتا دولت به قراردادی می تواند منابع مالی تزریق کند که در قالب نظام فنی اجرایی کشور باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران در ادامه به راهکارهای حل این مسئله اشاره کرد و گفت: یک راه این است که باید اجازه هزینه کرد خاص در قالب این تفاهمنامه‌ها را از دولت یا مجلس بگیریم، در این صورت می‌توانیم از منابع مالی برای محوطه‌سازی و اماده‌سازی واحدها هزینه کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: