کد خبر: ۴۷۲۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴

رئیس 'تشکیلات خودگردان فلسطین' با بیان این که 'قدس شریف' و سرزمینهای فلسطینی فروشی نیستند، تاکید کرد که 'معامله قرن' اجرایی نخواهد شد.

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه فلسطینی'معا'، 'محمود عباس' در آغاز سی امین نشست 'شورای مرکزی فلسطین' در 'رام الله' با تأکید بر این که قدس فروشی نیستند، قدس شرقی را پایتخت کشور فلسطین خواند. وی این طرح که قدس به عنوان پایتخت دو طرف فلسطینی و اسراییلی باشد را رد کرد.
وی در این نشست که دیشب (یکشنبه شب) با عنوان 'خان الاحمر و دفاع از خط قرمزهای ملی' برگزار شد، با اشاره به شمار شهیدان و اسیران روستای خان الاحمر، بر اجرایی نشدن معامله قرن تاکید کرد.
عباس با تاکید بر ایستادگی خود برای احقاق حقوق مردم فلسطین، افزود: هرگز آنچه در سال های 1948 و 1967 میلادی رخ داد را تکرار نخواهیم کرد.
در جنگ 1967 بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی، قدس شرقی به اشغال این رژیم درآمد.
وی گفت: اکنون در مرحله دشورای به سر می بریم و نحوه تصمیم گیری ما در این شرایط بسیار مهم است. اکنون زمان آن رسیده که درباره رابطه با ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و حماس تصمیم بگیریم چرا که آن ها جایی برای صلح باقی نگذاشته اند و نباید به فکر سازش باشیم.
طرح ضد فلسطینی معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه 'ابودیس' به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
این طرح با واکنش های شدیدی از سوی مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده و تنش ها و درگیری ها با نظامیان اسرائیلی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
بسیاری از تحلیلگران منطقه غرب آسیا نیز معتقدند، معامله قرن مانند دیگر توافق های صلح در ارتباط با فلسطین اشغالی قبل از تولد مرده است چرا که حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین در آن رعایت نشده و آنان با وجود گذشت 70 سال از اشغال بر بازپس گیری حق خود تاکید دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: