کد خبر: ۴۷۳۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶

شماری از حقوقدانان، فعالان حقوق بشر، دانشگاهیان و خبرنگاران برخی کشورهای اروپایی کمپینی بین‌المللی برای محاکمه ولیعهد عربستان سعودی، به اتهام ارتکاب جنایات ضد بشری در یمن و نقض حقوق بشر در کشورش، راه انداخته‌اند.

سازمان‌دهندگان این کمپین معتقدند که ولیعهد عربستان سعودی متهم به قتل کودکان یمنی، از طریق بمباران مستمر این کشور فقیر از سال 2015، است که تاکنون منجر به کشته شدن هزاران غیرنظامی از جمله بیش از 6 هزار کودک شده است.

این کمپین بین‌المللی تأکید می‌کند که محاکمه بن‌سلمان ضرورتی فوری و بسیار مهم بیش از هر زمان دیگری شده است؛ چرا که وی به رهبری جنگ جنایتکاران علیه یمن، که به کشتار وحشیانه کودکان، زنان و سالخوردگان شده، متهم است.

این کمپین بین‌المللی همچنین تأکید می‌کند بن‌سلمان، که تلاش می‌کند خود را به عنوان مردی مصلح به جهان معرفی کند، در واقع قاتل و جنایتکاری است که باید در دادگاه کیفری بین‌المللی محاکمه شود.

این کمپین در ادامه تصریح کرد که بن‌سلمان گام در مسیر دیکتاتورهای سرکوب‌گری می‌گذارد که جز زبان تهدید و شکنجه و ربودن معارضان یا روزنامه‌نگاران و یا نمایندگان نهادهای مدنی، چیزی نمی‌داند.

این کمپین در زمانی تشکیل می‌شود که هیات حاکمه سعودی، به‌ویژه شخص محمد بن‌سلمان به قتل وحشیانه «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد عربستان در کنسولگری کشورش در استانبول، متهم است.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: