کد خبر: ۴۷۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی اختصاصی تصریح کرد تأمین مالی یک شبکه تلویزیونی ضد ایرانی در لندن از سوی یک تاجر نزدیک به ولیعهد رژیم سعودی انجام می‌شود.

به گزارش شفاف، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی اختصاصی به ارتباطات یک شبکه تلویزیونی ضدایرانی با عربستان سعودی پرداخته و فاش کرده یکی از تأمین‌کنندگان مالی این شبکه یک تاجر نزدیک به «محمد بن سلمان»، ولیعهد رژیم عربستان سعودی است.

به نوشته روزنامه گاردین، شبکه تلویزیونی «ایران‌ اینترنشنال» که دفتر آن در لندن قرار دارد، از سوی یک سازمان مخفی و شرکتی تأمین مالی می‌شود که مدیر آن یک تاجر سعودی با ارتباطات نزدیک به «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی است.

بیشتر بخوانید

گاردین: رسانه مصاحبه‌کننده با عضو گروهک «الاحوازیه» وابسته به عربستان است

افشای این ارتباطات در شرایطی صورت گرفته که در لندن نگرانی‌ها از فعالیت‌ شبکه‌های رسانه‌ای وابسته به رژیم سعودی شدت گرفته است.

یک منبع به گاردین گفت «محمد بن سلمان» که به عقیده بسیاری اصلی‌ترین چهره دخیل در قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول است حامی شبکه «ایران‌اینترنشنال» است. این شبکه که دفتر آن در «چیزیک» واقع در غرب لندن قرار دارد گزارش‌ها درباره دریافت بودجه از دربار سعودی را تکذیب نکرده است.

«ایران اینترنشنال» اولین شبکه فارسی‌زبان بود که بعد از وقوع حمله تروریستی در شهر اهواز با «یعقوب حر التستری» سخنگوی گروهک جدایی‌طلب و تروریستی «الاحوازیه» مصاحبه کرد. تستری در این مصاحبه از کشتار صورت گرفته در این حادثه تمجید کرد.

گاردین نوشته ایران‌اینترنشنال سال گذشته ناگهان در عرصه رسانه‌ای ظاهر شد و به اکثر 100 نفر از کارکنانش، حقوق‌های بالا که گاها دو برابر شبکه‌های رقیب بود پیشنهاد داد. این شبکه، علی‌رغم این درباره منابع تأمین این بودجه‌ها شفاف عمل نمی‌کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: