کد خبر: ۴۷۳۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

رئیس اتحادیه پزشکان رقه سوریه از کشف یک گور دسته جمعی با یک هزار و500 جنازه باقی مانده از بمباران ائتلاف آمریکایی در این شهر خبر داد.

به گزارش شفاف، جمال العیسی در گفت و گو با روزنامه سوری الوطن افزود: این گور دسته جمعی در منطقه پانوراما در رقه کشف شد.

وی اضافه کرد: هر روز جنایت های بیشتری از گروه تروریستی داعش و ائتلاف غیرقانونی غرب به سرکردگی آمریکا در شهر رقه کشف می‌شود.

العیسی اظهار داشت: پس از این که ائتلاف آمریکایی گروه تروریستی داعش را از رقه منتقل کرد این شهر را به صورت کور و بی هدف بمباران قرار داد که بر اثر آن 85 درصد این شهر به طور کلی ویران شده است.

وی بیان کرد: تاکنون جنازه چهار هزار شهید در گورهای دسته جمعی کشف شده است که جنازه هایی دفن شده در حیاط خانه ها توسط ساکنان شهر نیز باید به این تعداد اضافه شود.

رئیس اتحادیه پزشکان رقه گفت: صدها جنازه دیگر نیز زیر آوارها قرار دارد و تاکنون فقط کمتر از 2 درصد از آنها برداشته شده است.

وی افزود: آنچه رنج های ساکنان شرق و تعداد شهدا را بیشتر می کند بمب هایی است که گروه تروریستی داعش کار گذاشته است.

شهر رقه، مرکز استان رقه که از سال 2013 در اشغال داعش بود، سه‌شنبه 17 اکتبر 2017 (25مهر 96) به طور کامل از تصرف داعش خارج و تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار گرفت.

نیروهای دموکراتیک سوریه با حمایت آمریکا و همپیمانانش با انجام عملیات نظامی توسعه طلبانه در شمال و شمال شرق سوریه قلمرو مناطق تحت اشغال خود را در دو استان رقه و دیرالزور گسترش داده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار