کد خبر: ۴۷۳۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲

بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور در خصوص منع به کار گیری بازنشستگان، کارکنان و اعضای هیئت مدیره مناطق ازاد تجاری نیز مشمول قانون منع به کار گیری بازنشستگان شده اند.

به گزارش شفاف، رئیس‌جمهور اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را در تاریخ 27 شهریور برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ کرده که طبق این قانون بازنشستگان از تاریخ ابلاغ آن، دو ماه یعنی تا 27 آبان برای ترک پُست فرصت دارند.

در خصوص اجرای این قانون تا کنون مباحث مختلفی در خصوص تغییر استانداران و شهرداران مطرح شده است اما نکته قابل توجه این است که این قانون به تمام دستگاههای اجرایی ابلاغ شده و باید بدون استثنا به اجرا در بیاید. به عنوان مثال سوالی که مطرح شده این است که ایا دامنه شمول این قانون به مناطق آزاد تجاری نیز تسری پیدا میکند یا خیر؟ بر اساس نص صریح ابلاغیه رئیس جمهور و با توجه به اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان کارکنان و اعضای هیئت مدیره مناطق ازاد تجاری نیز مشمول قانون منع به کار گیری بازنشستگان شده اند. بر همین اساس لازم است سازمان مناطق آزاد  تعداد بازنشستگان شاغل در این سازمان را اعلام کند و گزارش برکناری این افراد را منتشر کند.

 قاضی زاده هاشمی عضو فراکسیون جوانان مجلس با تأکید بر اینکه طبق گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، برخی بازنشستگان به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تمکین نمی‌کنند و به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای دور زدن قانون هستند، گفت: در هر شرایطی، تمامی دستگاه‌های نظارتی عزم جدی برای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان دارند و هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی اجرای آن را بگیرد.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: