کد خبر: ۴۷۳۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

رئیس جمهور سابق فرانسه به سران اروپا هشدار داد که در صورت عدم لغو تحریمهای اقتصادی غیرسازنده علیه روسیه، با خطر چرخش مسکو به سمت چین روبرو خواهند شد.

به گزارش شفاف، به نقل از راشا تودی، «نیکلا سارکوزی» رئیس جمهور سابق فرانسه در یک مصاحبه هشدار داد که اروپا باید به سمت روسیه حرکت کرده و تحریمهای اقتصادی و زیانبار خود علیه این کشور را لغو کند؛ در غیر اینصورت با خطر گرایش مسکو به سمت چین روبرو خواهد شد.

ساکوزی در گفتگو با رسانه خبری «پوینت» فرانسه ضمن اشاره به این نکته که بی اعتنایی به روسیه ثمره ای جز آسیب رساندن به منافع اروپا ندارد، گفت: «روسیه و اروپا باید در فضایی آکنده از اعتماد و اطمینان با یکدیگر همکاری کنند».

وی در ادامه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه را «غیرسازنده» خواند.

رئیس جمهور پیشین فرانسه همچنین سیاست غرب در قبال مسکو را بسیار اشتباه خواند و متذکر شد که تاکنون «تمام اقدامات [اروپا] روسیه را به آغوش چین سوق داده است».

در ادامه، سارکوزی با تکرار درخواست سایر سیاستمداران فرانسوی مبنی بر تشنج زدایی با مسکو خاطرنشان کرد که حمایت روسیه در مبارزه علیه تروریسم و ارائه یک اهرم برای همکاری اقتصادی راهگشا است. وی همچنین تأسیس یک «سازمان فراملی» را پیشنهاد داد که اروپا، روسیه و ترکیه را گرد هم آورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: