کد خبر: ۴۷۳۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵

در این قسمت قصد داریم تا به بررسی 2 فیلم پر فروش این روز های سینمای ایران بپردازیم. فیلم های لس آنجلس تهران و مغزهای کوچک زنگ زده، 2 فیلم با دو ژانر کاملا متفاوت!

 

لس آنجلس تهران

فیلم سینمایی ایرانی لس آنجلس تهران در سال 1396 به وسیله تینا پاکروان ساخته شده است. خانم پاکروان پیش از این فیلم های نیمه شب اتفاق افتاد و خانوم را کارگردانی کرده بود.

فیلم نیمه شب اتفاق افتاد (1394) با بازی حامد بهداد و رویا نونهالی داستان عشق های نامتعارف از عروسی تا عزاست. عشقی که فرجام بسیار دردناکی در پایان داشت. فیلم خانوم نیز روایت سه زن در سه نقطه تهران است که امین حیایی و شقایق فراهانی در آن بازی کرده بودند.

ولی بهتر است که برگردیم به بررسی فیلم لس آنجلس تهران. فیلم موضوع کمدی و طنز دارد، طنزی که به گفته مهناز افشار از بازیگران فیلم، برخلاف اکثر فیلم های ساخته شده در این ژانر درون مایه هایی با شوخی های جنسی ندارد.

نکته جالب و گفتنی بعدی، نام فیلم است که در آغاز تهران لس آنجلس بود که به آن پروانه ساخت داده نشد!! و در نهایت سازندگان مجبور شدن که نام آن را  لس آنجلس تهران بگذارند!! به همین جالبی!

در لس آنجلس تهران که از 18 مهر 97 بر روی پرده سینما های سراسر کشور رفته است پرویز پرستویی، مهناز افشار، ماهایا پطروسیان، ژوبین رهبر، زهیر یاری، شیرین یزدان بخش و گوهر خیراندیش به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم تا به امروز بالغ بر  4.5 میلیارد تومان فروش داشته است. به گفته تهیه کننده، این فیلم پس از پایان اکران سینماها برای عرضه در سینمای خانگی و همچنین دانلود فیلم لس آنجلس تهران به صورت آنلاین ارائه خواهد شد.

 

مغزهای کوچک زنگ زده

فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده محصول سال 1396 و پنجمین ساخته هومن سیدی در مقام کارگردان پس از فیلم های خشم و هیاهو ، اعترافات ذهن خطرناک من ، سیزده و آفریقا و در واقع می توان گفت پخته ترین و پر استقبال واقع شده ترین فیلم وی است. این فیلم توانسته که پس از گذشت تنها 1ماه از آغاز اکران در سینما های کشور به آمار فروش بسیار عالی و خیره کننده 8.2 میلیارد تومان برسد.

مغزهای کوچک زنگ‌زده نگرشی انسانی به برشی کوتاه از زندگی قشر فقیر جامعه ایران دارد. شخصیت هایی که در این فیلم بیننده می بیند پس از رویارویی با تنگدستی و فقر به کارهای خلاف و به ویژه مساله حاد ساخت و توزیع مواد مخدر می پردازند. از دیگر سابجکت هایی که در این فیلم به آن توجه شده است مساله غیرت است که در واقع آن را به چالش کشیده است.

کارکترهای برجسته فیلم مغزهای کوچک زنگ زده فرهاد اصلانی و نوید محمدزاده هستند که در نقش دو برادر به ایفای نقش پرداخته اند. لازم به گفتن است که هنرجویان کلاس های هومن سیدی و همچنین تعدادی افرادی عادی که ویدیو برای وی فرستاده بودند در فراخوان بازیگری فیلم شرکت کرده که شمار آن ها بالغ بر 15 هزار ویدیو بود که در نهایت باقی بازیگران فیلم از بین این نابازیگرها گزینش شدند.

این فیلم نیز که در روزهای پایانی اکران خود در سینماها می باشد، پس از پایان اکران سینماها، در سینمای خانگی و همچنین دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده به صورت آنلاین عرضه خواهد شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار