کد خبر: ۴۷۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶

رهبر جنبش امت اسلام آمریکا در دیدار با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، تحریم ایران را اشتباه بزرگ واشنگتن دانست و گفت: دوره یکه تازی آمریکا به عنوان یک کشور بزرگ تمام شده و ترامپ حتی نمی تواند به خودش کمک کند.

به گزارش شفاف به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، «لوییس فراخان» که به ایران سفر کرده است، امروز - یکشنبه - در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با «محسن رضایی» دیدار و گفت و گو کرد.
وی در این دیدار که شماری از مسلمانان سیاه پوست آمریکا همراهیش می کردند، اظهارداشت: مسیحیان می گویند شیطان دروغگو است و هر روز دروغگویی های ترامپ را می شمارند. فقط شیطان است که با دروغ خلق شده است.
رهبر جنبش امت اسلام آمریکا خطاب به ایرانیان گفت: شما افراد باهوشی هستید و آدم دروغگو را به راحتی کنار خواهید زد.

**آمریکایی ها می خواهند یک دشمن داخلی در ایران درست کنند
فراخان با ابراز خوشحالی از سفر به ایران گفت: من برای دوستی نمایشی اینجا نیستم. اگر دوست حقیقی باشیم، دوست خواهیم ماند.
وی افزود: دولت آمریکا هر روز برای شما نقشه می کشد و طرح حمله و براندازی آنها در هفت کشور اسلامی در یک یادداشت های مشاورین ارشد به دست آمد که همیشه احساس می کردند که هیچ وقت نمی شود با ایران صلح برقرار کرد. 
رهبر جنبش امت اسلام آمریکا ادامه داد: چون نمی شود طرز فکر ایران اسلامی را عوض کرد، آنها هیچ وقت نمی خوابند و همیشه روی ایران کار می کنند که یک دشمن داخلی در ایران درست کنند.
فراخان بیان کرد: می فهمم که دشمنان چه نقشه ای علیه ملت ایران کشیده اند و مایل هستم در کنار شما نقشه آنها را متوقف کنم. ترامپ نمی تواند حسابش را با محمدبن سلمان به خاطر قتل خاشقجی تسویه کند، چون سرمایه گذاری زیادی روی سعودی ها انجام داده است و داماد ترامپ و خانواده او در عربستان منافعی دارند.
وی ادامه داد: خدا در قرآن به ما می گوید که متحد باشید اما برادران ما به خاطر حسد از هم جدا شدند. وقتی که حسد به درختی می افتد، تمام میوه ها فاسد می شود. به همین جهت در این ساعات که خاورمیانه ماشه جنگ جهانی سوم شده است، به ایران آمده ام. هیچ کشوری از این جنگ به سلامت خارج نخواهد شد. خداوند فرموده حقیقت پیروز می شود. هر کشوری که مسلمان باشد باید انحرافات خود را با قرآن اصلاح کند. نباید بگذاریم سیاستمداران شیطانی دنیا را اداره کنند. 
رهبر جنبش امت اسلام آمریکا یادآور شد: شیطان می خواهد برادران با جنگ و نزاع برادران مسلمان خود را بکشد. زمانی با شاهزاده بندر در سفارت سعودی دیدار داشتم، از وی پرسیدم که اینجا لشکریان آمریکا در این منطقه مقدس چه می کنند؟ او می خواست من را متقاعد کند که ما قراردادی داریم که هر وقت ما بخواهیم آمریکایی ها از اینجا خارج می شوند. 
فراخان ادامه داد: من به او گفتم که به درستی قراردادها و رفتار آمریکایی ها را چک نکرده است. آنها با سرخ پوستان آمریکا هم قراردادهایی داشتند که هیچگاه عمل نکردند. قذافی هم روزگاری به آنها اعتماد کرد و همه چیز را به آمریکایی ها داد و آنها قول دادند که او را به اوج برسانند. حافظه شما خیلی بد است و یک رییس جمهوری جدید آمده و قرارداد شما را پاره می کند. تمام دلارهایی که سهم مردم شماست را پس ندادند و الان برای جنگ آماده هستند. 
وی افزود: بندر گفت ما 80 میلیارد دلار به صدام دادیم که با کمک آمریکا به جنگ ایران برود. آنها امام شما را هم یک مسلمان رادیکال می دانستند و از حضور و قدرت او هراس داشتند. به شاهزاده سعودی گفتم: نمی توانید توقع تفاهم با آمریکا را داشته باشید. ما سیاه پوستان در آمریکا نور اسلام را در ظلمت و تاریکی حس کردیم. اما شما این نور را از دست داده اید! شما به نور و هدایت خدا نیاز دارید. 
رهبر جنبش امت اسلام آمریکا خاطرنشان کرد: امروز هم به دولت آمریکا اخطار خواهم داد که تحریم ایران اشتباه بزرگی است، دوره یکه تازی آمریکا به عنوان یک کشور بزرگ تمام شده است. ترامپ نمی تواند حتی به خودش کمک کند.
فراخان تصریح کرد: مسیحیان می گویند شیطان دروغگو است و هر روز دروغگویی های ترامپ را می شمارند. فقط شیطان است که با دروغ خلق شده است. شما آدم های باهوشی هستید و آدم دروغگو را به راحتی کنار خواهید زد.

**تحریم ایران اشتباه بزرگی است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این دیدار بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: در جنگ غرب با اسلام، هیچ کشور اسلامی به تنهایی پیروز نمی شود، در این رویارویی مسلمانان جهان باید متحد شوند و یک نهضت ضد هژمونی غرب باید ایجاد شود.
رضایی افزود: در جنگ غرب با اسلام، هیچ کشور اسلامی به تنهایی پیروز نمی شود. 
وی تاکید کرد: باید اتحاد ایجاد کنیم. در این رویارویی مسلمانان جهان باید متحد شوند، یک نهضت ضد هژنومی غرب باید ایجاد شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ما علیه ظلم در این موقعیت که ترامپ ملت ما را با مشکل روبرو کرده است باید متحدتر از همیشه باشم. البته ما بیش از این می اندیشیم و می خواهیم یک نهضت بین المللی ایجاد کنیم. 
وی یادآور شد: ما سیاه پوستان را جزیی از انقلاب اسلامی می دانیم. در تسخیر لانه جاسوسی حضرت امام راحل دستور داد که سیاه پوستان و زنان بلافاصله آزاد شوند. معنای این اقدام این بود که سیاه پوستان با ما هستند. ما با سیاه پوستان مشکلی نداریم.

** جهان اسلام در سخت ترین وضعیت قرار دارد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین اظهار داشت: امروز جهان اسلام در سخت ترین وضعیت است. فجایع میانمار تا سوریه و یمن و بحرین و آفریقا، دست های شیطانی مسمانان را قربانی می کند. حوادث نیجریه نشان می دهد که مسلمانان بدترین ظلم ها را تحمل می کنند. پیشرفت هایی هم در جریان است. 
رضایی یادآور شد: آمریکایی ها تلاش های بسیاری کرده اند اما مردم در عراق، سوریه و یمن جانانه می جنگند و مطمئن هستیم در دهه آینده مسلمانان منطقه را آزاد خواهند کرد. دست غیبی پشت سر این حوادث هست.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس همچنین به شکست های آمریکا در عراق اشاره کرد و گفت: در دو ماه اخیر در عراق به بعضی از نمایندگان مجلس این کشور مبالغ زیادی را پیشنهاد دادند که نفر مورد علاقه شان دولت را تشکیل دهد. اطلاعات فراوانی از شکست های آمریکایی ها و انگلیسی ها داریم. 
رضایی افزود: اسرائیل در ابوظبی تشکیلاتی درست کرده و می خواهد بر محمد بن سلمان کنترل و مدیریت داشته باشد، اما حادثه خاشقجی برنامه های آنها را به هم ریخت.
وی یادآور شد: آنها فکر می کنند که می توانند دنیا را اداره کنند اما نمی دانند که دنیا صاحب دارد و باطل همیشه از بین خواهد رفت. آن چیزی که باقی می ماند، حقیقت و صداقت است و خداوند قدرتش از همه این تسلیحات بیشتر است و این پیروزی به امید خدا نزدیک است.

**آمریکا از تحریم ها دست خالی بیرون خواهد آمد
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) ادامه داد: 40 سال است که آمریکایی ها برای ما مشکل ایجاد می کنند. حمله عراق به پنج استان ما با حمایت آمریکا بود. قبل از آن در ایران کودتایی رویداد که افسرانی که گرفتیم گفتند که آمریکایی ها به ما خط داده بودند.
وی با یادآوری عهدشکنی دولت آمریکا یادآور شد: ترامپ هم یک قرارداد بین المللی را زیر پا گذاشته است. این رفتار غیر قانونی و غیر انسانی را با تمدید تحریم های ظالمانه ادامه می دهد. ما او را شکست خواهیم داد و به فضل خدا، آقای ترامپ از این تحریم ها دست خالی بیرون خواهد آمد. 
رضایی اظهار داشت: بین رهبر ما و مردم رابطه خوبی است و مردم به رهبری اعتماد خوبی دارند. مردم زیادی در کشورهای اسلامی در برابر تروریست ها از اسلام دفاع می کنند و شهید می شوند. وقتی ما چنین جوانان داوطلبی داریم، در دفاع از کشور هم با مقاومت پیروز خواهیم شد. آقای ترامپ جنگ روانی به راه انداخته است. ناوهای آمریکا را تا نزدیکی کره شمالی برد اما بعد مذاکره کرد. او شعار دروغین زیاد می دهد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با استقبال از سفر هیات مسلمانان آمریکا خاطرنشان کرد: ایران وطن همه مسلمانان است و امیدوارم که در این سفر شما در دیدارهایی با مسوولان این کشور اتحاد مسلمانان آمریکا و مردم ایران را تحکیم ببخشید.
رضایی ادامه داد: امروز روز اتحاد مسلمین جهان است و شما برادران ما هستید و ما به شما اطمینان داریم. شما صادقانه صحبت می کنید و از این که در این موقعیت به کشور ما آمده اید از شما تشکر می کنیم. آمدن شما نشان داد که فاصله ای بین ما و شما نیست. ما مسلمانان ایران و آمریکا با هم و در کنار هم هستیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به لوییس فراخان بیان کرد: حقیقت این است که انقلاب اسلامی پرچم اسلام را بلند کرده است و اولویت اول ما اسلام است و سایر کشورهای اسلامی باید اینگونه باشند. اگر ایران پرچم اسلام را بلند نمی کرد در این سال ها با ظلم و ستم مواجه نمی شد. بیش از 300 سال است که استعمارگران به منطقه ما آمده اند و اشغالگری می کنند.
رضایی اضافه کرد: دشمنان ما از اسلام می هراسند و می ترسند که اسلام دوباره احیا شود و اقتصاد و فرهنگ ما اسلامی شود. دشمنی آنها با ما بر سر اسلام است. ما راه نجاتمان هم اسلام است. بدون اسلام ما به جایی نمی رسیم. همگان دیدند که ملی گرایی در ایران و عراق و مصر به جایی نرسید. پرچم ملی گرایی ناصر در مصر موفقیتی نداشت. اما اسلام ما را موفق خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: