کد خبر: ۴۷۳۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
بی اعتنایی به مطالبه ی مردم قابل توجیه نیست

نبود مدیران اجرایی در جایگاه درست خودشان از معضلات اصلی اقتصاد کشور است و یقیناً افکار عمومی همیشه این مطالبه را از دولت و سایر نهادها داشته است زیرا آن را یک نگاه واقع گرایانه به موضوع چالشهای اقتصادی می دان

به گزارش شفاف به نقل از صراط، روزنامه نگار روزنامه شرق حامد طبیبی مدتی است در هیئت مدیره تاپکو که صد در صد سهام آن متعلق به پتروشیمی جم است حضور دارد. قصد آن را نداریم که با زدن حرف تکراری حوصله ی شما مخاطبان عزیز را تنگ کنیم اما بر آن هستیم که به پاسخ برخی سؤالات برسیم. 

نبود مدیران اجرایی در جایگاه درست خودشان از معضلات اصلی اقتصاد کشور است و یقیناً افکار عمومی همیشه این مطالبه را از دولت و سایر نهادها داشته است زیرا آن را یک نگاه واقع گرایانه به موضوع چالشهای اقتصادی می داند. موضوعی که به موازات این مطالبه ی درست می توان مطرح کرد حق الناس است. معضل بیکاری یکی از دلایلش همین رفتاری است که در تاپکو انجام می شود و می توان از آن نتیجه گرفت که در بسیاری از جاهای دیگر وضعیت به همین منوال است. عضویت در هیئت مدیره ی یک شرکت پتروشیمی با سوابق روزنامه نگاری فرد دیگری با تحصیلات و تجربه ی مرتبط را از رسیدن به این جایگاه محروم می کند که از مصادیق بارز حق الناس است.

 روزنامه نگار سابق که روزی صدای مردم بود و شاید این دردها را فریاد میزد زیرا آن را  رسالت خود می دانست با تکیه بر صندلی هیئت مدیره ی تاپکو حنایش را بی رنگ مرد. حالا وضع جور دیگریست هرچند که باید قبول کرد مدتهاست که منافع بسیاری از افراد رسالت آنها را تعیین می کند.

روزنامه نگار سابق چه چیزی را فراموش کرده است؟

در غائله ی هیئت مدیره ی تاپکو موارد زیادی نادیده گرفته شد. مواردی که شاید روزی یکی از همین اعضا از آنها به عنوان معضلات کار و تولید نام ببرند که بدون شک حافظه ی مردم کردار آنان را از یاد نخواهد برد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: