کد خبر: ۴۷۳۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵

تیم فوتبال شهرداری همدان با حمایت مالی ۱.۲ میلیاردتومانی در این فصل از لیگ دسته دوم فوتبال کشور همچنان نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده و در انتهای جدول رده‌بندی جا خوش کرده است.

به گزارش شفاف، امسال لیگ دسته ۲ فوتبال باشگاه‌های کشور برای همدان تا به این هفته با نتایج تلخی همراه بوده و کام هواداران را تلخ کرده است.

از یک طرف تیم فوتبال پاس که با امتیاز ۶۰۰ میلیون تومانی به لیگ دسته دوم بازگشت در انتهای جدول قرار دارد و از طرفی دیگر تیم فوتبال شهرداری همدان که با بوق و کرنا به دنبال صعود به دسته بالاتر بود تا به این هفته نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده است.

تیم فوتبال شهرداری همدان خروجی قابل قبولی نداشته است

در حالی که شهرداری همدان در اوضاع سخت مالی به سر می‌برد و گاه پرداخت حقوق کارگران شهرداری با چند ماه تاخیر انجام می‌شود و درگیر حواشی متعددی نیز است اما شاهد هزینه میلیاردی در تیم فوتبال شهرداری همدان هستیم که هیچ خروجی تا به این هفته برای ورزش استان همدان نداشته است.

نتایج ضعیف تیم فوتبال شهرداری همدان صدای اعضای شورای شهر را هم درآورده و مردم همدان نیز از کسب این نتایج بسیار ناراضی و ناامید هستند چراکه اگر قرار بر کسب نتایج ضعیف است چه بهتر که تیم فوتبال شهرداری همدان با ترکیب کاملاً بومی و با استفاده از جوانان فوتبالیست این شهر وارد لیگ دسته دوم فوتبال کشور شود تا در این اوضاع سخت اقتصادی و در شرایط تحریم‌ها که درآمدها کاهش پیداکرده هزینه کمتری صرف امور این تیم شود و این هزینه صرف پروژه شهری و رفاه مردم شهر همدان شود.

قطعاً صرف ۱.۲ میلیاردتومان بودجه مصوب و حداقل ۲ میلیارد تومان اعتبار بااحتساب خرج های دیگر برای تیم فوتبال شهرداری همدان در حالی که خروجی مناسبی برای این شهر ندارد جای تامل دارد کمااینکه بخشی از این هزینه‌ها هم صرف بازیکنان غیربومی می‌شود.

وضعیت شهر همدان با متوقف شدن اجرای پروژه‌های شهری به دلیل نبود اعتبار نیز یک طرف دیگر قضیه است چراکه حتی اگر این بودجه که چندان هم کم نیست صرف اجرای یکی از پروژه ها شود شاید نتیجه آن بهتر از نتایجی باشد که این روزها تیم فوتبال شهرداری همدان کسب کرده است.

این بودجه برای پارک‌های شهر همدان و تجهیز آنها به لوازم ورزشی صرف شود

در طرحی محدودتر حتی می توان این بودجه را برای پارک‌های شهر همدان و تجهیز آنها به لوازم ورزشی صرف کرد تا شاید شاهد انقلابی در ورزش شهروندی همدان باشیم و حداقل این بودجه که از جیب تک‌تک مردم این شهر به فوتبال شهرداری همدان اختصاص یافته سودی به حال شهروندان همدانی هم داشته باشد.

صد البته که کسی مخالف تیم داری شهرداری همدان نیست و همان‌طور که در اکثر کلان‌شهرهای کشور تیم داری صورت می‌گیرد همدان نیز از این حق برخوردار است اما آنچه مسلم است اصول تیم داری حرفه‌ای در شهرداری همدان رعایت نمی‌شود و نتیجه آن نیز کسب نتایج ضعیف پی در پی است.

دیدن باخت هر هفته ای تیم فوتبال شهرداری مردم همدان را کلافه کرده چراکه در ۸ هفته گذشته شهرداری همدان ۵ شکست، ۲ تساوی و تنها یک پیروزی در کارنامه خود دارد و با ۵ امتیاز در رده دوازدهم جدول سیزده تیمی لیگ دسته دوم فوتبال کشور جا خوش کرده است.

۲ گل در ۸ بازی!

مشکل اصلی تیم فوتبال شهرداری همدان در این ۸ هفته ضعف بسیار شدید این تیم در گلزنی است چراکه که در این ۸ هفته تنها ۲ گل به ثمر رسانده‌اند و خوردن گل‌های بسیار ساده نیز نشان از ضعف این تیم در خط دفاع دارد.

شاید باید گفت تیم فوتبال شهرداری همدان در پست‌های اصلی مانند داشتن یک دروازه‌بان مطمئن، یک دفاع خوب و وجود یک مهاجم تمام‌کننده ضعف بسیار شدیدی دارد.

تغییر در کادر فنی تیم فوتبال شهرداری دور از ذهن نیست

با کسب این نتایج ضعیف شنیده می‌شود اعضای شورای شهر همدان نیز از عملکرد تیم ناراضی هستند و به‌زودی جلسه‌ای پیرامون نتایج تیم فوتبال شهرداری همدان برگزار خواهد شد که شاید خروجی آن با تصمیم مسئولان تیم فوتبال شهرداری همدان تغییر در کادر فنی این تیم باشد.

یکی از مربیان فوتبال همدان در گفتگو با خبرنگار مهر همدان پیرامون نتایج تیم فوتبال شهرداری همدان اظهار داشت: شهرداری همدان از پایه و اساس در تیم داری مشکل دارد و با این همه امکانات و زمین‌هایی که شهرداری در جای‌جای این شهر دارد نباید یک زمین چمن استاندارد با جایگاه تماشاگر برای تیم فوتبال این تیم ساخته شود؟.

علی ثقفی افزود: زمینی که در حال حاضر باشگاه شهرداری همدان دارد استاندارد نیست و باید هر بار این تیم با دنبال زمین برای تمرین باشد که همین مشکلات نشان می‌دهد که ما در پایه تیم داری و ورزش حرفه‌ای دچار مشکل هستیم.

تیم حرفه‌ای نیازمند برنامه‌ریزی حرفه‌ای است

وی بابیان اینکه تیم حرفه‌ای نیازمند برنامه‌ریزی حرفه‌ای است، گفت: برای شهرداری باید مایه خجالت باشد که با داشتن این همه امکانات و زمینی‌هایی که در سطح شهر دارد یک استادیوم حرفه‌ای خودش نداشته باشد که فردا مربیان این تیم مصاحبه کنند که زمان برای تمرین کم داریم.

ثقفی عنوان کرد: نتایج کسب شده باید به امکاناتی که در اختیار داریم بخورد و باید در همه زمینه‌ها درست و با برنامه عمل کنیم تا شاهد نتیجه‌گیری مطلوب باشیم.

کارشناس فوتبال همدان بابیان اینکه تیم فوتبال شهرداری همدان بد بسته‌شده است، بیان کرد: زدن ۲ گل در ۸ بازی خود گویای همه‌چیز بوده و نشان می‌دهد که تیم فوتبال شهرداری همدان به شدت در خط حمله مشکل دارد.

وی عنوان کرد: در فوتبال داشتن یک دروازه‌بان شش‌دانگ، یک مدافع که تیم را بتواند جمع کند و یک فوروارد که از توپ مرده هم گل بسازد بسیار اهمیت دارد همچنین در میانه میدان هم شهرک هافبک طراحی ندارد و متأسفانه تیم فوتبال شهرداری در تمامی این پست‌ها ضعف دارد.

اختیاری برای تصمیمات وجود ندارد

پیشکسوت فوتبال همدان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نتایج ضعیف تیم فوتبال شهرداری همدان اظهار داشت: مدیرعامل تیم فوتبال شهرداری همدان اختیار کامل در تصمیمات ندارد و باید ابتدا در شهرداری همدان یک اساسنامه ایجاد شود و اعضای هیئت‌مدیره این تیم انتخاب شوند.

سیروس رکنی افزود: از شهرداری همدان، اعضای شورای شهر، ریاست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان تا معاونت ورزشی هرکدام برای شهرداری همدان تصمیماتی بگیرند که کار مدیرعامل تیم فوتبال شهرداری همدان را تضعیف می‌کند باید مدیرعامل اختیار تام داشته باشد.

وی بابیان بودجه این تیم نیز باید مشخص باشد، گفت: چهار هفته تا نیم‌فصل باقی‌مانده و یازیکنان تیم شهرداری همدان تنها ۱۰ درصد مبالغ خود را دریافت کرده‌اند و باید در پرداخت قراردادها و بودجه تیم نیز یک ساماندهی مناسبی شکل بگیرد تا تیم از این منطقه نیز ضربه نخورد.

یکی از دلایل عدم نتیجه‌گیری تیم شهرداری تا به این هفته همین مشکلات روحی و روانی استپیشکسوت فوتبال همدان عنوان کرد: همین دیر یا زود شدن قراردادها باعث می‌شود مشکلات روحی و روانی شدید در تیم به وجود بیاید که یکی از دلایل عدم نتیجه‌گیری تیم شهرداری تا به این هفته همین مشکلات روحی و روانی است.

رکنی با اشاره مسائل فنی تیم بیان کرد: در چندین سال گذشته مشکل گلزنی در رأس فوتبال همدان قرار داشته که امسال نیز شهرداری درگیر آن است و متأسفانه سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان کادر فنی بسیار شلوغی نیز بسته که حتی در لیگ برتر هم کمتر دیده می‌شود.

عضو اتحادیه فوتبال ایران عنوان کرد: مربیان همدان باید ابتدا چند سال خارج استان مربیگری کنند و اگر هم در حال حاضر بنابر تغییر کادر فنی شهرداری همدان است باید مربی غیربومی بیاورند.

اما هفته های اخیر بود که در پی کسب شکستی دیگر از سوی تیم فوتبال شهرداری همدان کمیسیون فرهنگی شورای شهر تشکیل جلسه داد تا وضعیت این تیم بررسی شود و رئیس این کمیسیون مواردی را عنوان کرد.

در این جلسه رضوان سلماسی با اشاره به وضعیت تیم فوتبال شهرداری همدان و با بیان اینکه اگر مقرر باشد تیم فوتبال شهرداری همدان در لیگ حرفه ای حضور داشته باشد باید برنامه ریزی های صحیح برای آن صورت گیرد؛ گفت: شهرداری قصد تیم داری در حد حرفه ای را داشته و شرایط فعلی تیم قابل قبول نیست.

وی باتاکید بر اینکه اگر قرار باشد در پیش بینی بودجه سال آینده تیم لیگ شهرداری همدان کار خود را ادامه دهد شرایط فعلی تیم برای ما مهم خواهد بود.

مبلغ قابل توجهی از عوارض پرداختی مردم شهر همدان صرف هزینه های تیم فوتبال شهرداری می شود که بااین وضعیت نتیجه نگرفتن تیم قابل قبول نیستسلماسی با تاکید بر اینکه شهرداری یا باید تیم داری نکند یا تیم داری آن بر اساس اصول باشد، عنوان کرد: به هرحال مبلغ قابل توجهی از عوارض پرداختی مردم شهر همدان صرف هزینه های تیم فوتبال شهرداری می شود که بااین وضعیت نتیجه نگرفتن تیم قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان بابیان اینکه در بودجه امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تیم شهرداری همدان در نظر گرفته شد که تا یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافت، گفت: با وضعیت فعلی هزینه ها از ۲ میلیاردتومان نیز فراتر می رود.

وی با تاکید بر اینکه در تیم داری باید شرایط به درستی بررسی شود و دلایل نتیجه نگرفتن در بازی ها شناسایی و رفع شود، عنوان کرد: از ۳۶ بازیکن این تیم ۱۱ بازیکن غیربومی هستند و در تمام شهرداری ها پول مردم را برای برنامه های شهری هزینه می کنند بنابراین باید برنامه ریزی صحیح باشد.

سلماسی با بیان اینکه انتظار می رفت تیم شهرداری همدان در حال حاضر از نیمه جدول بالاتر باشد و لااقل جزو ۴ تیم بالای جدول باشد، عنوان کرد: اگر این اتفاق رخ ندهد مجبوریم در بودجه بندی با این نوع تیم داری مخالفت کنیم.

وی با بیان اینکه ما به دنبال نتیجه گیری تیم هستیم، ادامه داد: ۴ ماه از جذب بازیکنان تیم گذشته و باید وضعیت بهتر از شرایط فعلی می بود.

گفتنی است پس از یک شکست دیگر تیم فوتبال شهرداری همدان اعضای شورای شهر همدان تا برگزاری نشست پیرامون نتایج شهرداری همدان حاضر به مصاحبه نشدند و حال باید منتظر ماند و دید در پایان چه تصمیمی برای این تیم گرفته خواهد شد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار