کد خبر: ۴۷۳۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹

نماینده سازمان زندان‌ها برای اجرای هفته کتاب با تشریح برنامه های این سازمان در هفته کتاب، شعار امسال سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را «سلام کتاب، کاش زودتر به سراغت آمده بودم» عنوان کرد.

به گزارش شفاف، نماینده سازمان زندان‌ها برای اجرای هفته کتاب با تشریح برنامه های این سازمان در هفته کتاب، شعار امسال سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را «سلام کتاب، کاش زودتر به سراغت آمده بودم» عنوان کرد.

محمد دژم از برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، نشست های کتابخوانی و معرفی تازه‌های نشر، مسابقه خلاصه نویسی کتاب، محافل شب شعر با حضور نویسندگان، شاعران و شخصیت‌های مطرح در زمینه چاپ و نشر کتاب، حضور کاروان‌های کتاب در اندرزگاه‌ها و بندهای زندان، اجرای برنامه‌های هنری نظیر تئاترهای صحنه‌ای و خیابانی، نقاشی، خطاطی و غیره با موضوع کتاب و کتابخوانی توسط گروه‌های هنری زندان را از برنامه های سازمان زندانها برشمرد.
وی همچنین در ادامه تقدیر و تجلیل از زندانیان، سربازان وظیفه و کارکنان ساعی و فعال درحوزه کتاب و کتابخوانی، برگزاری مسابقه کتابخوانی با عنوان «بر مدار آفتاب» با محوریت سبک زندگی رضوی ویژه کارکنان مرد و زن زندان‌های سراسر کشور را از دیگر برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب عنوان کرد.

دژم همچنین درخصوص تاثیرگذاری این برنامه‌ها بر ترغیب زندانیان به کتابخوانی، تاکید کرد: زندان فرصت، شرایط و زمان طولانی‌ای دارد و بسیار خوب است که به امور فرهنگی و مهم‌تر از همه به مطالعه در زندانیان پرداخت.

به گفت وی کتابخانه زندان‌ها روزانه شاهد مراجعه جمع کثیری از زندانیان علاقه‌مند به مطالعه است و با این حجم استقبال زندانیان از کتاب و مطالعه در زمان‌های فراغت باید همه هفته‌ها، هفته کتاب باشد و همه نهادهای مرتبط به کمک زندان‌ها بیایند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

دژم همچنین درباره تاثیرگذاری برگزاری هفته‌های کتاب بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: هفته کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب، برپایی مسابقه کتابخوانی و..... اول به جذب مخاطب کمک می کند و سپس سرانه مطالعه را در بین آنان بالا می‌برد و هر چه مطالعه بالا برود تفکرها و روحیه‌ها تغییر می‌کند، آرامش ایجاد می‌شود، حبس راحت‌تر می گذرد و پس از آزادی هم به عدم تکرار اشتباهات گذشته منتج می‌شود که بسیار تاثیر مثبت و موثری در جامعه دارد.

بیست و ششمین هفته کتاب با هدف تقویت فرهنگ مطالعه و گسترش سطح آگاهی های عمومی و تلاش برای آوردن کتاب به سبد کالای خانواده ها این دوره خود را سپری خواهد کرد.

بیان والاترین جایگاه برای کتاب، کتاب و تحوّل، فرهنگ اسلامی و کتاب، قرآن، برترین کتاب، نهج البلاغه، کتابی ارزشمند، کتاب و کودکان، اولیا و مربیان و نقش آنان، کتاب خوانی برای کودکان، کتاب مفید و مضر، کتاب و فرهنگ،کتاب و پیشرفت،خانواده و کتاب، فرهنگ مطالعه و کتاب خانه عمومی از جمله مواردی است که همزمان با هفته کتاب تبیین و به آنها پرداخته می شود.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از24 آبان تا یکم آذرماه 97با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: