کد خبر: ۴۷۳۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

رهبر جنبش مسلمانان آمریکا در نشستی خبری به سؤالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

به گزارش شفاف، «لوئیس فراخان» رهبر جنبش مسلمانان آمریکا امروز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی که در پرس تی‌وی برگزار شد شرکت کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

رهبر امت اسلام ایالات متحده آمریکا در ابتدا گفت: دشمنان اسلام قصد دارند ما را فرهنگ و خدایمان جدا کنند.  به خاطر آمدن محمد مصطفی است که ما اینجا هستیم. معلم من اسم مرا فراخان گذاشت و وقتی به ایران آمدم فهمیدم این نام چقدر فراگیر است و فهمیدم به خاطر نام فراخوان به این کشور بیایم.

وی ادامه داد: من می خواهم اظهار افتخار کنم در این مقطع در ایران هستم و تشکر خود را از حضرت آیت الله خامنه ای و دکتر رضایی عصو مجمع تشخیص مصلحت نظام  بخاطر دعوتشان اعلام می کنم و از دکتر فواد ایزدی استاد دانشگاه تهران برای ایجاد فرصتی برای سخنرانی تشکر می کنم. من به شهر قم دعوت شدم و دیداری با حضرت آیت الله مکارم شیرازی داشتم و میخواهم از مردم ایران به خاطر مهمان نوازیشان قدردانی می کنم. از آقای طالب زاده و همسرشان بابت پذیرفتن ما تشکر می کنم. اما من از بازخورد رسانه ها در مورد دیدارم از ایران راضی نیستم.

فراخان تصریح کرد: البته از رسانه های تحت کنترل رژیم صهیونیستی بیشتر از این انتظاری نیست.

وی ادامه داد: وقتی کلام خدا را آنها تحریف می کنند من چه انتظاری می توانم داشته باشم رسانه های تحت کنترل رژیم صهیونیستی سخنان مرا تحریف نکنند. امروز باید چهره واقعی شیطان کنار رود و این مسئولیت بر دوش من است. اما شیطان همه دنیا را فریب داده است.

فراخان گفت: راه مسقیم خداوند چیست جز راهی که در اسلام, مسیحیت و یهودیت هست؟ شیطان چهره مسیحیت و یهودیت را مخدوش کرده و به خاطر این است که حضرت مهدی باید بیاید و چهره دین را تطهیر کند تا ما برای بار دیگر در کنار هم با برادری زندگی کنیم.

رهبر امت اسلام افزود:  مسلمانان نیاز به فرایندی دارند که باعث شود با کنار گذاشتن اختلافات به عنوان یک جامعه زندگی کنند طوری که شیطان نتواند با ما صدمه بزند. من در مقطعی در ایران هستم که برادران و خواهران بخاطر اعمال تحریم های آمریکا مورد هجمه قرار دارند. دنیا گفت ایران نباید سلاح هسته ای داشته باشد و بر همین اساس توفقنامه ای میان ایران المان فرانسه چین روسیه انگلیس و آمریکا امضا شد. همه نهادهای ناظر به اتفاق گفتند ایران حتی یکی از مواد این توافق را نقض نکرده است. گفتند به ایران میلیاردها دلار پول دادند ولی کسی می تواند به این سوال پاسخ دهد که 150 میلیارد دلار به ایران پرداخت شده است؟! با آمدن ترامپ, او این توفق نامه را پاره کرد. تا آنجایی که من می دانم رئیس جمهور آمریکا سخت ترین تحریم ها را علیه ایران تحمیل کرده است. سوال این هست که فراخان چرا در ایران هستی؟ چون خانواده من در اینجا هست همان طور که در آفریقا. من در آمریکا به دنیا آمدم اما شهروند جهان هستم. همان طور که زمانی طوفان مناطقی را در آمریکا صدمه زد ما هر کمکی از دستمان برآمد انجام دادیم.

وی ادامه داد: من اینجا هستم که با برادران خودم صحبت کنم و بگویم که این یک آزمایش الهی است. من روی صحبتم با کسانی که به من هشدار دادند که به ایران که رفتی دیگر برنگرد می گویم من خیلی وطن پرست تر از کسانی هستم که این ادعا را دارند. آمریکا با عرق های ما ساخته شد. و من به آمریکا برمی گرد و این حرف ها را در آنجا هم خواهم زد. من هشدار می دهم به آنها به نام حضرت مهدی که حمایت آن را دارم.

فراخان در ادامه در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره سیاست آمریکا در خاورمیانه گفت: وقتی شما اعتیاد به مواد مخدر دارید هرکاری می کنید تا به نیاز اعتیادتان پاسخ دهید. خاورمیانه بسیار غنی از مواد نفتی هست و همه کشور های بزرگ صنعتی به این مواد نفتی نیاز دارند تا بتواند صنایعش را پیش ببرند. آمریکا و انگلیس و بقیه همه دنبال دسترسی به این معادن بودند. در ایران محمد مصدق در یک انتخابات دموکراتیک رهبر ایران شد و گفت سود منابع نفتی باید برای مردم هزینه شود. و بخاطر همین کشور من در قالب یک توطئه مصدق را برکنار کرد و شاه را جایگزین آن کرد. از طریق شاه بود که مالکیت نفت به دست غرب افتاد و شاه و ملازمانش ثروتمند بودند و مردم ایران در فقر زندگی می کردند. کسانی که این شرایط را دوست نداشتند کشته شدند یا مورد آزار قرار گرفتند که یکی از این افراد حضرت امام خمینی بود. بخاطر این نارضایتی بود که امام خمینی تبعید شد و مردم به انقلاب روی آوردند. ما برمی گردیم به سال 2018 که براساس سیاست آمریکا, ترامپ از عربستان خواست تمام رهبران کشورهای عرب را به ریاض دعوت کند. وقتی ترامپ را در ریاض مشاهده می کردیم تصاویری از تجهیزات نظامی بود که با 110 میلیارد دلار به آنها فروخت و گفت باید این سلاح ها را علیه ایران به کار ببرید و باعث شد یک کشور برادر را از بقیه جدا کند.

وی افزود: معلم من چند سال پیش به من هشدار داد که سیاست آمریکا باعث جنگ بزرگی در خاورمیانه می شود که در انجیل به ان اشاره شده است؛ آرماگدون. معلم من مقاله ای را در ایام انتخابات نوشت درباره پیروزی دموکرات ها یا جمهوری خواهان و گفت الان شاهد آرامش قبل از طوفان هستیم. زمانی بود که ما عقیده داشتیم که انتخابات ریاست جمهوری برهه حساسی در سیاست آمریکا بود و معلم من گفت رئیس جمهور امریکا وظیفه خطیری دارد که تا جایی که می تواند طوفان را به تاخیر بیندازد که این کار به نفع آمریکا و تمام دنیا است. این تحریم ها می تواند مقدمه ای برای جنگ جدید باشد. من از ترامپ خواهش می کنم که بسیار مراقب باشند زیرا اگر ماشه جنگ کشیده شود آن زمان هست که سایر کشورها مثل چین و روسیه هم وارد جنگ می شوند و آن زمان پایان آمریکا خواهد بود. شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل ایرانیان باعث پایان دادن آمریکا نمی شود بلکه سیاست های خود دولت آمریکا باعث نابودی این کشور می شود.

فراخان در پاسخ به این سوال که جامعه مسلمانان آمریکا چه اقداماتی را برای سیاست های ایران هراسانه و جلوگیری از جنگی مثل یمن انجام داده است اظهار داشت: حقیقت بهترین مدافع در برابر این اقدامات ایذایی است. ما باید همیشه پیرو حقیقت باشیم و بگوییم. اگر بترسیم و بخاطر حقیقت بمیریم نباید از اقداماتی که علیه ما می شود نباید گله کنیم. این اتفاقی که در یمن دارد می افتد و روهینگیا و آزار مسلمانان در چین جرم علیه انسانیت است. نباید منتظر دیگران باشیم و خودمان باید کاری بکنیم تا نجات پیدا کنیم. رسانه چه سودی دارد اگر در مورد حقیقت ننویسد؟ ما اگر نتوانیم حقیقت را عنوان کنیم و از دولتمان انتقاد کنیم سود این رسانه ها چه خواهد بود؟ هیچ کسی نمی‌تواند این جسارت را به شما بدهد و خودتان باید این جسارت را داشته باشید تا بتوانید حقیقت را بگویید.

رهبر امت اسلام آمریکا در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره تظاهرات انتقادی سال گذشته ایران چیست بیان کرد: باید بر روی خودمان تمرکز داشته باشیم چون تمرکز بر غرب باعث تضعیفمان می شود. باید نگاهمان به درونمان باشد و جهاد واقعی این است که باید به خودمان اتکا داشته باشیم.

فراخان در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره نقش و میزان دخالت مذهب در ایران چیست گفت: قرآن برای همه مواقع پیامی دارد. قرآن می فرماید انسان نه براساس اجبار دولت عمل می کند بلکه براساس میل خودش جلو می رود. در هر کشوری قوانینی هست و زمانی اجرا می شود که افرادی برای تضمین اجرای آن باشد. همانطور که آمریکا دولت قوانین است نه اشخاص. من قبل از گرایش به اسلام مسیحی بودم و خانواده مسیحی خودم را همچنان دوست دارم. در جامعه مسلمان آمریکا ما قوانینی داریم. ما به خداوند رسول خدا و معلمان ایمان داریم و براساس میل خودمان و نه اجبار دولت به این قوانین احترام می گذاریم. قانون باعث پشتوانه جامعه است که ما در آن زندگی می کنیم. ما وقتی تحمیل شریعت را بر کسانی داریم که تحت تاثیر غرب زندگی کرده اند, ما متوجه نیستیم که برای این اصلاحات نیاز به زمان داریم. معلم ما به ما یاد داد که به این قوانین احترام بگذاریم و نه برای اجبار بلکه به خاطر زیبایی که این قانون به وجود می آورد. و من دعا می کنم که این جایگاه ما در قدرت باعث نشود که زورگو شویم و بخواهیم تحمیل کنیم چون مرز باریکی برای این مساله وجود دارد.

خبرنگاری پرسید "نظر شما درباره مقابله ایران علیه اقداماتی که آمریکا در برابر استقلال طلبی مردم ایران انجام می دهد چیست", گفت: حقیقت چیزی هست که دروغ را برملا می کند چون وقتی فریب دهنده باشید و همه ابزارها را به کار بگیرید اما کسی که با قدرت الهی و نه قدرت خودش صحبت کنند حقیقت آشکار می شود حتی اگر همه ابزارها را بکار بگیرند. آنها از چیزی که من می گویم می ترسند. من متاسفم هستم که مردم محروم هستند. شما وقتی حرف های مرا می شنوید می توانید مرا قضاوت کنید.

در پایان لوئیس فراخان خطاب به رسانه ها اظهار داشت: آن طور که ترامپ دوست دارد! رسانه های تقلبی نباشید و حقیقت را بازتاب دهید.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: