کد خبر: ۴۷۳۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
افشانی:

شهردار تهران گفت: پروژه زیرگذر یادگار امام کمک بسیار بزرگی به روان سازی ترافیک می‌کند.

به گزارش شفاف، محمد علی افشانی شهردار تهران ظهر امروز در مراسم افتتاح زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: امروز به طور هم‌زمان 4 پروژه در شهر تهران افتتاح  و اعلام شد که در بهره‌برداری از پروژه‌ها نباید تاخیری رخ دهد.

شهردار تهران تصریح کرد: پروژه زیرگذر یادگار امام کمک بسیار بزرگی به روان سازی ترافیک در این محدوده می‌کند؛ چون قبلا اگر کسی می‌خواست از جنوب به شمال بیاید کار بسیار دشواری باید انجام می‌داد و امکان تردد از شرق به غرب وجود نداشت و باید مسیری طولانی را طی می‌کرد و به دور برگردان برسد و به سمت جنوب برود. با افتتاح این پروژه که 12 میلیارد تومان هزینه داشته امروز پروژه به بهره‌برداری رسید و مردم استفاده می‌کنند.

افشانی در ادامه با اشاره به افتتاح زیرگذر ثامن اظهار کرد: زیرگذر ثامن بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا در آن نقطه‌ هم ترافیک سنگینی وجود داشت و اینها پروژه‌هایی هستند که در روان‌سازی ترافیک میسر هستند.

وی با بیان اینکه بحث مقاوم سازی پل است, گفت: یکی از مهمترین کارهایی که در کشورمان می‌توانیم انجام دهیم حفظ برنامه‌های موجود است زیرا گاهی اوقات به دلیل اینکه پروژه‌های جدید در کارنامه‌ها می‌روند و پروژه‌های قدیمی در کارنامه نمی‌روند؛ کمتر به حفظ آنها توجه می‌شود.

افشانی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که داشتیم این بود که حفظ سرمایه‌های موجود را در اولویت قرار دهیم و به همین دلیل این پل مقاوم‌سازی شد چنانچه پیش از این پل کریم‌خان هم مقاوم سازی شده بود و در حال حاضر یکی از برنامه‌های شهرداری هم حفظ بناهای قدیمی است.

شهردار تهران افزود: پروژه بعدی هم که اینجا توضیح داده شد مقاوم سازی پایه‌های پل است که تجربه نشان داده سیلی که در مازندران حادثه آفرید بخاطر همین وضعیت بوده است و برای اینکه ما خسارت بیشتری داشته باشیم باید با یک هزینه اندک بناهای موجود را مقاوم سازی کنیم.

افشانی در ادامه به کمربند سبز تهران اشاره کرد و گفت: روز دوشنبه پروژه‌ای را افتتاح خواهیم کرد که کار آن تمام شده و روزانه 3 هزار و 300تن نخاله را به مصالح ساختمانی تبدیل می‌کند و هم زمان دو پروژه‌ هم که قرارداد آن منعقد شده با همین ظرفیت شروع به کار خواهد کرد و عملا حدود 10 هزار تن از نخاله‌های ساختمانی به مصالح تبدیل خواهد شد و این کار بسیار مهمی است زیرا در حال حاضر نخاله‌های ساختمانی در طبیعت ظاهر می‌شوند و منابع طبیعی را از بین می‌برند و از سویی دیگر می‌توان این مواد را تبدیل به ثروت کرد.

وی با بیان اینکه تمام کارهای مربوط به کمربند سبز تمام شده و بیش از 25 کیلومتر پل آماده بهره‌برداری است, خاطرنشان کرد: آذر ماه درختان 3 تا 5 ساله کشت خواهند شد و آب مورد نیاز نیز از پساب شهری تامین می‌شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: