کد خبر: ۴۷۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴

محک به عنوان یکی از سازمان‌های مردم‌نهادی که به عضویت کامل و رسمی انجمن جهانی کنترل سرطان (UICC) رسیده است در کنگره دوسالانه جهانی سرطان شرکت کرد.دهکده جهانی مستقر کرد.

محک به عنوان یکی از سازمان‌های مردم‌نهادی که به عضویت کامل و رسمی انجمن جهانی کنترل سرطان (UICC) رسیده است در کنگره دوسالانه جهانی سرطان (WCC 2018) که از یکم تا چهارم اکتبر در مرکز همایش‌های کوالالامپور برگزار شد، شرکت کرد و برای نخستین بار جهت تعامل و معرفی فعالیت‌های محک غرفه اطلاع‌رسانی خود را در بخش نمایشگاهی این مراسم با عنوان دهکده جهانی مستقر کرد. در این نمایشگاه 60 غرفه‌ از سازمان‌های شرکت‌کننده در این مراسم حضور داشتند.
 
فعالیت‌های غرفه محک در نمایشگاه کنگره دوسالانه جهانی سرطان
 
استقرار غرفه محک در بخش دهکده جهانی این کنگره بین‌المللی با هدف معرفی مأموریت این سازمان و عملکرد آن در حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان ایران در میان دیگر سازمان‌های خیریه فعال در حوزه سرطان بود. بر روی یکی از دیواره‌های این غرفه نقاشی بزرگی از کودکان حامی محک نصب شده بود و بازدیدکنندگان می‌توانستند ضمن مراجعه به غرفه و آشنایی با محک پیام امیدبخش خود را برای کودکان مبتلا به سرطان بر روی نقاشی بنویسند و یا نقشی از امید را با آرزوی بهبودی آنان بر روی آن بکشند. علاوه بر این، نقشه بزرگ‌نمایی شده از کشورهای جهان نیز روی یکی دیگر از دیواره‌های غرفه نصب شده بود که مراجعه‌کنندگان می‌توانستند محل زندگی‌ و مشخصات‌شان را جهت همکاری مشترک با محک روی آن درج کنند که در نتیجه این طرح 100 درخواست همکاری بر نقشه این غرفه نصب شد.   
 
حضور فعال مدیرعامل محک در غرفه نمایشگاهی این سازمان
 
دکتر آراسب احمدیان، مدیرعامل محک و رئیس شبکه ملی سرطان ایران با حضور در غرفه محک در بخش نمایشگاهی دهکده جهانی در وقت‌های مشخص و تعیین شده با نمایندگان دیگر سازمان‌های حاضر در کنگره به بحث و تبادل نظر پرداخت و در نتیجه این جلسات متعدد از آخرین دستاوردها و تجربیات همکاران بین‌المللی در زمینه سرطان بهره‌مند شد. 
 
حضور چهره‌های نام‌آشنا
 
در جریان این کنگره چهار روزه که با حضور متخصصان و پیشگامان عرصه درمان سرطان برگزار شد، پروفسور اریک بوفه، رئیس انجمن بین‌المللی آنکولوژی کودکان (SIOP)، دینا مایرد، رئیس انجمن جهانی کنترل سرطان و دکتر کری آدامز، مدیرعامل این انجمن از غرفه محک بازدید کردند و بر روی نقاشی کودکان با آرزوی بهبودی و شکست سرطان پیام‌های امیدبخش نوشتند.
 
 سخنرانی مدیرعامل محک در کنگره دوسالانه جهانی سرطان
 
در سومین روز از برپایی این کنگره، مدیرعامل محک به عنوان رئیس شبکه ملی سرطان ایران به ارائه سخنرانی با موضوع «رویکرد مؤثر جهت همکاری در شرایط غیرمشارکتی» پرداخت و در خصوص نقش تأثیرگذار سه بازوی اصلی جامعه؛ یعنی دولت، بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های مردم‌نهاد در تحقق هدفی چون دسترسی همگان به درمان سرطان سخنرانی کرد.
 
توسعه همکاری‌های بین‌المللی محک با دیگر سازمان‌های فعال در حوزه سرطان
 
محک با توجه به اهمیت ارتقای دانش روز در حوزه سرطان و با درک اهمیت حضور در مجامع بین‌المللی در تلاش است تا نقش مؤثری در صحنه مبارزه با سرطان در سطح ملی و بین‌المللی ایفا کند و با بهره‌مندی از تجربیات تخصصی این حوزه در کاهش نرخ ابتلا به سرطان کودکان در ایران مشارکت کند. حضور در کنگره دوسالانه جهانی سرطان بستری مناسب برای معرفی محک و آشنایی سازمان‌های بین‌المللی فعال در حوزه سرطان با این مؤسسه خیریه شد تا زمینه ارتقای دانش و تجربیات بیشتری جهت ارائه شایسته‌ترخدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان فراهم شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار